Близько 30% агробізнесу України не сплачують податки, – Кулініч
Близько 30% агробізнесу України не сплачують податки, – Кулініч

Аграрний бізнес, який сьогодні працює в Україні не сплачуючи податки, стпновить близько 30% всього агросектору. Про це, підтримуючи законопроєкт №3131, основна мета якого – вивести українську аграрну сферу з «тіні», на facebook  написав народний депутат Олег Кулініч. 

«Орієнтовна сума поставленого податкового зобов’язання, яке вводиться законопроєктом №3131-д, в розмірі 1215 тис. грн з гектара на рік є абсолютно прийнятною. А для сімейних господарств ця сума взагалі становитиме 540 грн. Тобто, для таких господарств зараз пропонується ставка лише 2% від НГО, яка наразі становить 27 тис. грн. Але ще раз наголошую – мова саме про аграрний БІЗНЕС, який працює, не сплачуючи податків, а це, на жаль, стосується близько 30% агросектору», – написав він.

Кулініч додав, що останнім часом на законопроєкт №3131 іде потужна інформаційна атака.

Причому хочу зазначити, що найбільше «вкидів» різного роду дезінформації відбувається від людей, які сам законопроєкт навіть не читали, і мають дуже приблизне уявлення і про село, і про податкове та земельне законодавство. Тому вважаю за потрібне детально пояснити свою позицію та завдання законопроєкту, – зазначив нардеп.

За його словами, не йдеться про введення якихось нових податків, мова за елементарну справедливість і об’єктивність, а також роботу бізнесу у правовому полі.

Даті текст – без змін.

Всі, хто орієнтується у нинішніх реаліях, знають – податкове навантаження у агропідприємств, які працюють офіційно, забезпечують робочі місця і платять своїм працівникам «білу» зарплату, становить близько 2 тис. грн за гектар. Це реалії сьогодення.

Мова не про людей, які обробляють свої городи чи присадибні ділянки, будь-яку землю до 1 га. Давайте лише уявимо, скільки людей вручну, для себе, обробляє понад 1 гектар??? Сам змалку виріс на землі, ми обробляли 30 соток, і ледве з цим справлялися. Давайте будемо чесними, господарювання на площах в кілька гектарів, це вже товарне виробництво. І воно має оподатковуватися.

Саме тому сьогодні Податковий комітет на засіданні підтримав законопроєкт №3131-д, яким створюється справедливий баланс податкового навантаження на гектар землі. Адже ще раз наголошую – не може бути так, щоб пенсіонер, який офіційно здає свій пай в оренду, сплачував до 1000 грн ПДФО, а агропідприємець, який працює «вчорну», не сплачував нічого. Це проти здорового глузду, проти соціальної справедливості і проти самих мешканців сіл, адже місцеві бюджети втрачають на цьому мільярди!

Тому для забезпечення справедливого податкового навантаження проєктом 3131-д запроваджується «поставлене податкове зобов’язання» – тобто мінімальна сума податку, яку мають сплатити власники або користувачі такої землі з доходів від її використання. Причому до бюджету буде доплачуватися виключно перевищення поставленого зобов’язання над сплаченими податками. Це зобов’язання:

  • виникатиме лише щодо сільськогосподарських ділянок від 1 га, тобто воно діятиме для тих, хто обробляє значні земельні площі, що по суті є сільськогосподарським товарним виробництвом;
  • зобов’язання не розповсюджується на присадибні ділянки і городи;
  • зобов’язання не розповсюджується на землю, яка перебуває в офіційній оренді, таке зобов’язання сплачує орендар – це стимулюватиме орендарів укладати офіційні договори оренди, а не домовлятися з власниками паїв «на словах»;
  • при офіційному оформленні договорів оренди власники паїв стають юридично захищеними і зможуть відстояти свої права;
  • до бюджету сплачуватиметься виключно різниця між розміром поставленого податкового зобов’язання та іншими фактично сплаченим податками.

Передбачається поетапне введення поставленого податкового зобов’язання шляхом застосування понижених коефіцієнтів для його розрахунку. Замість 4,5 %, які почнуть застосовуватись з 2024 року, пропонується застосовувати коефіцієнт 3% – за 2021 рік, 3,5% – за 2022 рік, 4% – за 2023 рік. Штрафи за неправильно розраховане поставлене податкове зобов’язання за 2021 рік нараховуватися не будуть.

Крім того, для фізичних осіб-підприємців, в тому числі сімейних фермерських господарств перші 2 роки (2021 – 2022 роки) ставка зобов’язання взагалі буде нульовою. Ці норми стимулюватимуть розвиток саме малих виробників та сімейних фермерських господарств, яких у нас сьогодні лише більше ста, а повинно бути десятки тисяч.

Завдяки запропонованому у проекті механізму детінізації виробництва через справедливе податкове навантаження з гектара, місцеві бюджети отримають реальні додаткові надходження. А все це – гроші, які підуть на підтримку та розвиток соціальної сфери села і його інфраструктури, на школи і дитсадки, лікарні, дороги і так далі.

Нагадаємо, що парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики вніс зміни до початкового варіанту законопроекту про детінізацію с/г земель 3131 і виклав їх у альтернативному 3131-д.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 липня 2020
Законопроєкт №3131 про детінізацію земель стимулюватиме власників паїв здавати їх в оренду
Нововведення, присутні у законопроєкті №3131, стимулюватимуть власників (передусім, паїв) надати в оренду свою земельну ділянку, щоб уникнути...
11 червня 2020
Як детінізувати сільськогосподарські землі та запровадити єдині податкові правила для аграріїв, – народний депутат
Сьогодні в українському парламенті є три законопроєкти, які мають вирішити питання детінізації сільськогосподарської землі. Про це у своєму...
17 квітня 2020
Кабмін підготував IT-схему детінізації сільськогосподарських земель: за 1 т урожаю «контролеру» доведеться платити долар
За детінізацію сільськогосподарських земель з кожної зібраної аграріями тони зернових врожаю-2020 доведеться сплатити 1 долар спеціальній...

Вибір редакції

11 серпня 2020
GoЗаАгродотаціями-2020. Що дісталося фермерам за програмою держпідтримки
Станом на початок серпня 2020 року МЕРТ відзвітувало лише про 3 напрями, за якими здійснюється держпідтримка. Це фінансова підтримка заходів в...
13 серпня 2020
Богдан Банчук: У нас є чітке бачення, як посилити роль Аграрного фонду у гарантуванні продовольчої безпеки України
Попри всі перешкоди головна аграрна виставка України «Агро 2020» таки розпочала свою роботу. Учасники аграрного ринку отримали можливість...
5 серпня 2020
Земельная реформа України – основні етапи та події за всі роки незалежності
Як в Україні запускалася земельна реформа й запроваджувався ринок землі? AgroPolit.com підготував історичний екскурс щодо земельного питання за всі...