На Вінничині на роботизованій фермі та переробному заводі приймають туристів
На Вінничині на роботизованій фермі та переробному заводі приймають туристів

В агрофірмі «Україна-О» збудували дві нові ферми, які оснащили передовими технологіями. На фермі працюють роботи-дояри, роботизоване підгортання кормів та інше механічне обладнання. Також без уваги не може залишитись облаштувана територія, біля однієї з ферм росте молодий сад, там багато квітів, зелених кущів, газони. До приміщень веде асфальтована дорога. Про це повідомляє MilkUa.info.

Повідомляється, що на роботизованій фермі за день надоюють від однієї корови в середньому по 30 літрів молока. Загалом по фермі виходить понад чотири тонни. Коли порівнюють з результатами доїння на іншій фермі, там показник на 1,5−2 літри нижчий. Хоча доїння теж механічне, обладнання тієї само шведської компанії. Роботи працюють краще.

Також на фермі побудували власний переробний завод.

«Корми маємо свої, молоко своє, раніше його продавали на завод, тепер переробляємо в себе. Ось так замкнули виробничий цикл. На такому заводі як у нас, продукцію не можна сфальсифікувати. Як і молоко на фермі. Програма не дасть можливість «хімічити», — розповідає Павло Каленич, співзасновник агрофірми.

На агрофірмі розвивають молочний туризм, щоб охочі могли побачити як працюють роботи і спробувати продукцію безпосередньо на заводі. Для всіх бажаючих організовують екскурсію.

Починаємо з ферми, де працюють роботи. Далі ведемо на завод. За тим, як роблять „молочку“, спостерігають з оглядової кімнати через скло. Кімната на другому поверсі, виробничий цех внизу. Тут же дегустаційна зала. Смакують натуральною продукцією і дивляться, як її роблять. Це не те, коли молоковоз їздить селами і в бочку зливають. Тут жодного контакту із зовнішнім середовищем. Все йде по молокопроводах, — розповідає Павло Каленич.

Туристам пропонують майже всі види продукції — молоко, в тому числі пряжене і до кави, кефір, ряжанку, йогурти, серед яких відомий грецький, м’який сир, сметану. На одній лінії продукцію фасують у стаканчики. На іншій — у пляшки.

«Молочну» екскурсію на ферму роботів проводить туристичний клуб «Бідняжки». Вартість екскурсії з дегустацією «молочки» — 80 грн. з однієї людини.

Крім заводу і ферми, туристам можуть показати парк природного заповідника «Кармелюкове Поділля», територією якого проходить єдина в області діюча вузькоколійна залізниця.

На території агрофірми побудували сучасний готель для туристів, вікна якого виходять на завод, далі видно ліс і річку.

Як повідомив Павло Каленич, ще залишилось одне приміщення старої напіврозваленого ферми, там також з’явиться новий комплекс для корівок.

Нагадаємо, що господарство з Полтавщини експортуватиме молоко до Китаю.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

15 вересня 2020
Вінниччина пропонує, щоб її визнали зоною стихійного лиха через критичні погодні умови і неврожай
Вінницька ОДА планує ініціювати перед Кабінетом міністрів України визнання Вінницької області зоною стихійного лиха через критичні погодні умови та...
6 серпня 2020
На Хмельниччині будують один з найпотужніших олійних заводів Європи
У Старокостянтинові, що на Хмельниччині, будується великий олійно-екстракційний завод. Про це повідомляє Поділля News. Це високотехнологічний...
22 червня 2020
Тарас Качка розповів, що буде з цінами на хліб та молоко
Ціна на хліб в Україні не зросте, натомість підніметься ціна на молочні продукти. Про це заявив заступник міністра економічного розвитку,...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...