В Україні понад мільйон незареєстрованих малих фермерських господарств
В Україні понад мільйон незареєстрованих малих фермерських господарств

В Україні понад мільйон незареєстрованих малих фермерських господарств. Про це повідомив президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало, маючи на увазі господарства з площею сільськогосподарських угідь від 1 га, передає Урядовий кур'єр.

На думку науковця, їм слід надати статус фермерів і перевести на єдиний податок.

При цьому не варто вважати, що таке становище на шкоду лише державі, а малим сільгоспвиробникам на користь. Насправді тут програють усі. За приклад Ярослав Гадзало бере Польщу –– там налічується 2,2 млн фермерів, всі вони зареєстровані і, як наслідок, користуються всіма формами державної підтримки галузі та мають соціальні пільги, зокрема, правом на пенсійне забезпечення. У наших же малих фермерів цього нема і в проєкті.

Мало того: офіційний статус дасть змогу вітчизняним виробникам активно об’єднуватися у кооперативи. Зараз в Україні кооперативний рух не поширений не тому, що наші малі сільгоспвиробники такі вже запеклі індивідуалісти й не довіряють одне одному. Просто юридично багатьох із них нібито й не існує.

Крім того, у разі легалізації багато хто з них отримає право на державну підтримку на розвиток певних напрямів господарювання (тваринництво, певні види рослинництва тощо). Адже наразі на приватних подвір’ях у нас перебуває до 70% великої рогатої худоби, а на допомогу тваринництву власники цієї худоби розраховувати не можуть. А ще, на думку науковця. легалізація малих виробників сприяла б ефективнішим заходам із захисту ґрунту, що наразі дуже актуально. 

Нагадаємо, названо основні кроки для програми розвитку фермерства України.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

20 липня 2020
До 2024 року може з'явитися до 10 тисяч сімейних ферм, – Висоцький
При відкритті ринку землі агропромисловий комплекс зможе продемонструвати значне зростання, а до 2024-го року в Україні може …
24 червня 2020
Названо основні кроки для програми розвитку фермерства України
Названо основні кроки для програми розвитку фермерства України. Про це ідеться у блозі головного редактора сайту …
23 червня 2020
В Одесі на конференції GRAIN UKRAINE-2020 обговорять питання відкриття ринку землі в Україні
Зернова конференція Grain Ukraine відбудеться 10 липня в Одесі в одноденному форматі з лімітованою кількістю гостей та з …

Вибір редакції

4116
3 0
14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця …
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, …
1782
5 0
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 …