друкувати


Міхеїл Саакашвілі підтримав пропозицію Олега Бахматюка про вирішення проблем між бізнесом та державою

14 червня 2020, 07:21

На засіданні Національної ради реформ глава Офісу простих рішень Міхеїл Саакашвілі заявив про те, що між державою і бізнесом будуть укладатися мирні угоди, які дозволять повернути державі істотні суми заборгованостей замість кримінальних справ, повідомляють UN

Таку ідею раніше висунув власник групи компаній Ukrlandfarming Олег Бахматюк, який запропонував повернення державі 8 млрд грн заборгованостей банків, виведених з ринку в результаті банківської кризи 2014-2015 рр.

«Ми зараз виводимо норму, що можна буде досягати процесуальних угод, коли є старі справи по бізнесу, наприклад, по грошах, і сказати: Окей. Зараз яка процедура? Ти повинен встановити весь збиток, а потім, поки він весь не повернеться, справа не закривається або треба когось посадити. Нічого подібного! У Грузії ми за перший рік, коли ми ввели процесуальні угоди, 1,5 млрд доларів повернули державі. Це була просто угода між прокурором і бізнесом. Якщо є збитки і багато років тягнеться тяжба, по любому врегулюємо. Нам не потрібні люди в тюрмі. Нам потрібно це на конвеєр поставити. Буде мінімальна угода, що влаштовує обидві сторони, закрили справу і пішли далі», – заявив Саакашвілі.

Також керівник Офісу простих рішень нагадав, що питання процесуальної угоди з прокурором обговорювалося під час зустрічі з бізнесом, після чого Генпрокурор створила спеціальний інвестиційний департамент:

Доручення цьому департаменту, які вона дала – я позавчора з нею зустрічався на цю тему, — закривати справи. KPI цього департаменту – скільки справ, неправомірно відкритих на бізнес, вони виявили, і скільки закритих».

Нагадаємо, що раніше власника групи компаній «Ukrlandfarming» і «Авангард» Олега Бахматюка 22 листопада оголосили в розшук. Сам Бахматюк назвав це переслідування замовленням з боку екс-голови Офісу президента Андрія Богдана

Тим часом міжнародні кредитори Ukrlandfarming  написали листа уряду з проханням зустрітися з ними, щоби не допустити дефолту компанії, а відтак — передачі активів компанії за борги. 

Запропонований шлях вирішення питання заборгованостей підтримали Фонд гарантування вкладів і міжнародні фінансові структури, зокрема МВФ і Всесвітній банк. Кабінет міністрів зараз розробляє відповідний законопроект, який буде внесений на розгляд парламенту найближчим часом.