Підчас карантину 64% компаній втратили 50% доходів, – ЄБА
Підчас карантину 64% компаній втратили 50% доходів, – ЄБА

За два місяці карантину 18% компаній втратили 50-75% своїх доходів, ще 64% заявили про втрату доходів на рівні до 50%, тільки 11% компаній повідомили, що змін не відбулося, а 3% — навіть збільшили дохід. Такими є результати опитування 105 учасників Європейської Бізнес Асоціації з 12 по 21 травня 2020 року, повідомляє сайт ЄБА.
 
Опитані представники компаній розповіли, як швидко вони зможуть відновити свою бізнес-активність і скільки часу знадобиться на досягнення докарантінного рівня розвитку бізнесу.

Більшість готова відновити офлайн-роботу або повернутися в офіси: 35% це зроблять в травні, а 34% — в червні. 16% опитаних заявили, що або відновили роботу або не припиняли її під час карантину. Ще 15% не визначилися з остаточною датою повернення в офіс або взагалі не планують цього робити.

55% опитаних планують впровадити гнучкий або позмінний графік роботи і порекомендують співробітникам продовжувати роботу з дому.

62% директорів розглядають можливість повністю або частково поміняти режим роботи на віддалений. Чи готові дозволити працювати віддалено до 50% персоналу.

Заробітна плата в незмінному вигляді залишилася у 62% компаній, скоротили зарплату 23%, проте 7% навіть збільшили оплату праці деяким категоріям працівників. У відпустку без збереження зарплати співробітників відправили 3% опитаних компаній.

11% опитаних директорів повідомили, що скорочували свій штат. 82% бізнесів зберегли персонал в повному складі, а 8% шукають нових співробітників.
59% бізнесменів планують вийти на докарантінній рівень розвитку протягом року. 17% і 7% вважають, що їм потрібно для цього два роки і більше відповідно. Лише 4% не втратили темпи розвитку під час карантину.

18% представників малого бізнесу можуть закрити бізнес, 78% говорять про можливу втрату до 75% доходів, тільки 4% прогнозують зростання прибутку. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 вересня 2020
Бізнес скаржиться на блокування митницею 150 фур та перебої із виробництвом у 20 компаніях
Блокування майже 150 фур на митниці вже призвело до перебоїв із виробництвом у 20 компаніях через затримку постачань сировини і вантажів. Про це...
29 травня 2020
Пленум Верховного Суду вимагає перевірити конституційність карантинних обмежень
Пленум Верховного Суду звернувся до Конституційного Суду України з поданням, у якому вимагає перевірити наскільки конституційними були карантинні...
29 травня 2020
Кабмін представив три варіанти програми стимулювання економіки в умовах пандемії
Життя в умовах пандемії триватиме понад рік, у зв'язкуз цим Кабмін представив три варіанти програми  стимулювання економіки в умовах...

Вибір редакції

17 червня 2022
Як розвиватимуть агроекспорт і три експортні артерії України – автотранспорт, Укрзалізниця та морські порти
Розблокувати транзит українського продовольства через морські порти і обговорити надання статусу кандидата Україні в члени ЄС – це київське...
22 лютого 2022
Галина Янченко: Шквалу земельного рейдерства в Україні у найближчі роки не очікується
Відкриття ринку землі та пожвавлення інтересу інвесторів, земельне та аграрне рейдерство, реформа доданої вартості та як Україні скористатися...