Уряд направив 555 млн грн аграріям на погашення заборгованості
Уряд направив 555 млн грн аграріям на погашення заборгованості

Уряд розпочав фінансування бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» у 2020 році за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва». Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Повідомляється, що Мінекономіки наказами від 22.05.2020 №936 та №937 затвердило розподіл коштів у розмірі 555 млн грн між уповноваженими банками для перерахування їх на поточні рахунки сільськогосподарських товаровиробників, які придбали техніку та обладнання у жовтні й листопаді 2019 року.

Всього сума заборгованості за цією програмою становила 564 млн грн, останні 9 млн грн буде затверджено до сплати найближчим часом.

Кошти отримають 4 102 аграрії, які за вказаний період придбали 14 756 одиниць техніки й обладнання на загальну суму 2,7 млрд грн.

Для уряду є вкрай важливим продовження фінансування програми по техніці, адже за роки своєї реалізації вона демонструє позитивні економічні ефекти. Так, число виробників сільгосптехніки з належним рівнем локалізації зросло до 4,5 разу, що сприяло розширенню кількості робочих місць щонайменше на 5 000 тисяч», – прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Також серед результативних показників дії програми:

  • Зросли інвестиції у розвиток машинобудування в галузі АПК – обсяг інвестицій на технологічне переозброєння виробництва у 2017-2019 рр. склав близько 2 млрд грн.
  • Відсоток вітчизняної техніки у формуванні ринку сільгосптехніки та обладнання в Україні зріс до 33% у 2019 р. із 15,2% у 2017 р.
  • Номенклатуру вітчизняної техніки та обладнання значно розширено: 12 542 найменувань у 2019 р. із 792 у 2017 р.
  • Зріс фонд оплати праці: всі виробничі підприємства-учасники відповідно до вимог програми підняли фонд оплати праці щонайменше до 8% у собівартості виробленої/реалізованої продукції.
  • Мультиплікатор лише сплати податків від реалізації програми у 2019  становить 1:1,7 (враховуючи загальну суму податків і зборів у порівнянні із видатками бюджету). 

Очікуваний ефект від фінансування програми у 2020 році:

–   збільшення обсягів реалізації вітчизняної техніки та обладнання на 15 %;

–  надходження податків і зборів від учасників програми та суміжних виробництв становитимуть близько 2,34 млрд. грн., із яких більше 550 млн. грн. – податки на фонд оплати праці.

Заборгованість аграріям уряд почав виплачувати через 5 місяців після початку нового року. Що стосується державної підтримки на 2020 рік, то досі ніякої допомоги аграрії не отримали із виділених в бюджеті коштів на цей рік.

Нагадаємо, що понад 50% аграріїв незадоволені роботою Тараса Висоцького.

Детальний аналіз здобутків та провалів Тараса Висоцького читайте в аналітичному матеріалі — Вісім місяців аграрного заступника Тараса Висоцького — що зроблено? Провал за ключовими позиціями.

Нагадаємо, що уряд розширив напрями держпідтримки галузі тваринництва у 2020 році. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 грудня 2021
Тарас Дзьоба бере участь у презентації в інвестиційних роуд-шоу щодо впровадження сек’юритизації в Україні
Із 5 по 10 грудня в Лондоні відбувається інвестиційне роуд-шоу щодо сек'юритизації зернових розписок та іншої сільськогосподарської дебіторської...
25 травня 2020
Шмигаль анонсував поновлення Мінагрополітики, в Офісі президента кажуть: це заблокує виплату держпідтримки аграріям на 2020 рік
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль обіцяє поновити Мінагрополітики. Про це він заявив в інтерв’ю одному з видань. «Є кілька ідей....
22 травня 2020
Для отримання держпідтримки тваринництва і бджільництва потрібно платити хабар, — Олег Ляшко
Через корупційні схеми, щоб отримати держпідтримку за напрямами тваринництво та бджільництво, треба занести мішки хабарів чиновникам. Про це на своїй...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...