Децентралізація
Місцеві вибори

Загрозу для місцевої демократії побачили у запропонованих у законопроекті №3485 змінах до Виборчого кодексу у Всеукраїнській асоціації громад. Про це йдеться у офіційній заяві ВАГ.

У запропонованому народними депутатами законопроекту №3485 «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» передбачено, пропозиції поширити пропорційну систему виборів на міські ради малих міських громад шляхом зниження до 15 тис. відповідного порогу чисельності виборців.

«Всеукраїнська асоціація громад (далі – Асоціація) підтримує позицію Президента України щодо того, що у рік проведення місцевих виборів не можна вносити суттєві зміни до виборчого законодавства та створювати нові виборчі бар’єри… У результаті такої зміни (запровадження порогу чисельності виборців та створення пропорційної системи, – прим.) будуть «партизовані» вибори у декількох сотнях невеликих територіальних громад з центрами у малих містах та з населенням від 20 до 100 тисяч жителів. Це при тому, що у більшості таких громад міське населення складає половину або й менше від загальної чисельності жителів», – вказано у заяві ВАГ.

У асоціації зазначають, що  вважають недоцільним та неприйнятним ділити громади на дві категорії за виборчою системою. Тому закликають не змінювати норму ст. 192, що вибори депутатів сільської, селищної ради, міської ради (міста з кількістю виборців до 90 тис. осіб) проводяться за мажоритарною системою відносної більшості. А якщо знижувати поріг чисельності виборців, то пропонують не далі, ніж до максимально можливої чисельності виборців у громадах з центрами у малих містах, тобто не нижче як до 60 тисяч виборців.

Об’єднані територіальні громади з центрами у малих містах, селищах та селах є практично однаковими за складом населення, територією, змістом потреб і проблем. Як правило, це громади зі значними сільськими територіями та великою кількістю сільських населених пунктів, об’єднаних навколо невеликого села, селища чи містечка. Малі міста зазвичай також мало чим відрізняються від селищ і навіть великих сіл, що стали центрами територіальних громад. У результаті децентралізаційної реформи Україна має стати державою спроможних громад, які повинні бути співмірними за чисельністю населення, площею території, потенціалом та можливостями, і у яких діятимуть органи місцевого самоврядування, що будуть мати однакові функції, повноваження та ресурси», – пояснюють у ВАГ.

Також у Асоціації зазначають, що вони проти запровадження застави для самовисуванців і запровадження у ст. 225 норми щодо  внесення застави кандидатами у депутати міської, селищної та сільської ради, які висуваються шляхом самовисування у багатомандатному виборчому окрузі, з розрахунку двадцяти відсотків від місячного розміру мінімальної заробітної плати.

«Просимо Верховну Раду України зважити на нашу аргументацію та врахувати відповідні пропозиції Асоціації, які 14 квітня 2020 року було надіслано до Підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії профільного Комітету Верховної Ради України», – кажуть у ВАГ.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія узагальнила та систематизувала проблемні питання, які можуть потенційно виникнути щодо призначення, підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. Також стало відомо, що в Україні паралельно із завершенням першого етапу децентралізації парламент також готує жорстку партизацію місцевих виборів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 січня 2020
Перші місцеві вибори у 86 ОТГ — озвучено оцінки результатів голосування
Українці продовжують обирають на місцях конкретних людей, а не конкретний політичний бренд. Так прокоментував AgroPolit.com результати...
23 жовтня 2019
Офіс президента: дочасні місцеві вибори проведуть на основі нового адмінтерустрою
Дочасні місцеві вибори відбудуться на основі  нового адміністративно-територіального устрою. Орієнтовно перегони планують на весну 2020 року....
5 липня 2019
Восени цього року в Україні можуть провести дострокові місцеві вибори — джерело
Восени 2019 року в Україні можуть відбутися дострокові місцеві вибори. Наразі за планом вони призначені через рік, на осінь. Про це...

Вибір редакції

25 травня 2020
Назар Бобицький: Будь-який план рідко витримує зіткнення з реаліями й експортна стратегія України – не виняток
Директор брюссельського офісу «Української асоціації бізнесу і торгівлі» (УАБТ) Назар Бобицький в ексклюзивному інтерв'ю для...
22 травня 2020
Через дію «соєвих поправок» аграрії втрачали б по $10 на тонні
У Верховній раді України мною та групою депутатів було зареєстровано законопроект № 2446 «Про внесення зміни до Податкового кодексу України...
20 травня 2020
Перший рік президента Володимира Зеленського – вісім (не) зроблено і що далі
Перший рік можливостей президенства Володимир Зеленський для змін в Україні, економіці та агросекторі був непростим. Пропонує детальніший аналіз...