Виробники круп звинувачують Сільпо у безпідставних відмовах прийомки продукції
Виробники круп звинувачують Сільпо у безпідставних відмовах прийомки продукції

Торгова мережа «Сільпо» неодноразово відмовляла виробникам круп в прийманні товару, незважаючи на попередні домовленості з постачальниками. Про це заявив керівник відділу готової продукції групи компаній NOVAAGRO Михайло Тюляков, інформує Latifundist.com.

За його словами, в партії гречаної крупи, яке підприємство поставило на склад Fozzy Group, були виявлені мишачі екскременти. Таку експертизу винесла лабораторія торгової мережі. Однак, як стверджує фахівець, таке неможливо.

«Вовчанський круп'яний завод «АПК «НОВААГРО» має сертифікат ISO, а також кашрута. До того ж, у нас закритий технологічний процес, тому включення будь-якого біологічного походження ми повністю виключаємо», — пояснює Михайло Тюляка.

Про подібну ситуацію розповідають і інші представники цієї переробної галузі. Так, наприклад, «Олімп» тричі привозив свій товар для «Сільпо». Кожен раз компанія отримувала відмову під аналогічним приводом наявності «екскрементів». Після цього виробник круп вирішив зовсім відмовитися від співпраці з цією мережею.

Ця проблема є лише там, де вони приймають крупу на фасовку. Зазвичай такі речі робляться з метою вимагання ресурсів, для того, щоб пропустити товар на приймання. Але у нас ніхто нічого не вимагав, просто завертали машину», — коментує ситуацію генеральний директор Cereal Planet Анатолій Власенко.

«Сільпо», за словами керівника відділу продажів фірми «Надія» Артема Струтинського, не прийняла близько 70% машин з крупою, які поставляла компанія через київського партнера.

Як і в попередніх випадках, виробник упевнений в якості товару, так як підприємство сертифіковане за стандартами ISO.

Приїжджає машина. Її там досліджує лабораторія, пишуть акт. За документом віе показники в позначених допустимих рамках. Але в тілі листа пишуть: «Машина не приймається» з якої-небудь причини: то мінеральні домішки трапились, то десь там мишачі екскременти, то по лушпинні перевищення. Хоча знову-таки, повторюся, в акті описується, що все в рамках допуску. Машину завертають, і ми змушені віддавати товар в інше місце», — додає Артем Скрутінскій.

Після чергової відмови в прийманні (перший випадок з горохом був у вересні минулого року) компанія NOVAAGRO вирішила провести незалежну тристоронню експертизу товару із залученням незалежного експерта. Однак представники лабораторії «Сільпо» відмовилися. На запит Latifundist.com вони відповіли, що партія гречаної крупи не була прийнята через виявлення в мішку екскрементів гризунів.

Після взяття проб з цієї партії і за результатами дослідження ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» екскременти не були знайдені.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

15 квітня 2021
Держпідтримка аграріїв 2021: агрострахування, посуха, зрошення, картоплярство, органічна продукція та гречка
Окрім 5 класичних напрямів держпідтримки сільгоспвиробників, які фінансуються з бюджету країни, у 2021 році з'явилося ще шість нових програм....
19 березня 2021
Земельна реформа – на фініші: земельна децентралізація та електронні земельні торги
Про ключові положення законопроекту 2194 (про земельну децентралізацію, реорганізацію Держгеокадастру, передачу розпорядження державними землями на...
12 березня 2021
Структура аграрного експорту України з США, Китаєм, Ізраїлем, ОАЕ та ЄС за 2017-2020 роки
Нова експортна стратегія України на наступні 5 років з’явиться у 2021 році. За планами уряду, її відшліфують спільно з Радою з...