Виробники круп звинувачують Сільпо у безпідставних відмовах прийомки продукції
Виробники круп звинувачують Сільпо у безпідставних відмовах прийомки продукції

Торгова мережа «Сільпо» неодноразово відмовляла виробникам круп в прийманні товару, незважаючи на попередні домовленості з постачальниками. Про це заявив керівник відділу готової продукції групи компаній NOVAAGRO Михайло Тюляков, інформує Latifundist.com.

За його словами, в партії гречаної крупи, яке підприємство поставило на склад Fozzy Group, були виявлені мишачі екскременти. Таку експертизу винесла лабораторія торгової мережі. Однак, як стверджує фахівець, таке неможливо.

«Вовчанський круп'яний завод «АПК «НОВААГРО» має сертифікат ISO, а також кашрута. До того ж, у нас закритий технологічний процес, тому включення будь-якого біологічного походження ми повністю виключаємо», — пояснює Михайло Тюляка.

Про подібну ситуацію розповідають і інші представники цієї переробної галузі. Так, наприклад, «Олімп» тричі привозив свій товар для «Сільпо». Кожен раз компанія отримувала відмову під аналогічним приводом наявності «екскрементів». Після цього виробник круп вирішив зовсім відмовитися від співпраці з цією мережею.

Ця проблема є лише там, де вони приймають крупу на фасовку. Зазвичай такі речі робляться з метою вимагання ресурсів, для того, щоб пропустити товар на приймання. Але у нас ніхто нічого не вимагав, просто завертали машину», — коментує ситуацію генеральний директор Cereal Planet Анатолій Власенко.

«Сільпо», за словами керівника відділу продажів фірми «Надія» Артема Струтинського, не прийняла близько 70% машин з крупою, які поставляла компанія через київського партнера.

Як і в попередніх випадках, виробник упевнений в якості товару, так як підприємство сертифіковане за стандартами ISO.

Приїжджає машина. Її там досліджує лабораторія, пишуть акт. За документом віе показники в позначених допустимих рамках. Але в тілі листа пишуть: «Машина не приймається» з якої-небудь причини: то мінеральні домішки трапились, то десь там мишачі екскременти, то по лушпинні перевищення. Хоча знову-таки, повторюся, в акті описується, що все в рамках допуску. Машину завертають, і ми змушені віддавати товар в інше місце», — додає Артем Скрутінскій.

Після чергової відмови в прийманні (перший випадок з горохом був у вересні минулого року) компанія NOVAAGRO вирішила провести незалежну тристоронню експертизу товару із залученням незалежного експерта. Однак представники лабораторії «Сільпо» відмовилися. На запит Latifundist.com вони відповіли, що партія гречаної крупи не була прийнята через виявлення в мішку екскрементів гризунів.

Після взяття проб з цієї партії і за результатами дослідження ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» екскременти не були знайдені.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

23 вересня 2021
Огляд законопроєкту про організацію водокористувачів та меліорацію
Юрист Kosovan Legal Group Валентин Бичек проаналізував законопроект 5202 про організацію водокористувачів та стимулювання гідротехнічної...
22 вересня 2021
Аграрний комітет Верховної Ради наполягає на збільшенні майже вдвічі держпідтримки сільгоспвиробників у 2022 році
Під час засідання підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі комітету Верховної Ради України з питань...
21 вересня 2021
Аграрії отримали з бюджету 1,5 млрд грн дотацій за 2021 рік
Державна підтримка підприємствам АПК за 2021 рік виплачена аграріям в розмірі 1 млрд 551 млн грн із передбачених в бюджеті 4,5 млрд грн. Про це...