Експорт молочної продукції з України у 2020 році скоротився на чверть
Експорт молочної продукції з України у 2020 році скоротився на чверть

Експорт української молочної продукції за чотири місяці 2020 року скоротився на 26% у всіх категоріях молочних товарів, тоді як імпорт зріс на 156%. Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока (АВМ).

«За чотири місяці втрати від скорочення експорту української молочної продукції склали 22,7 млн дол., торговельне сальдо продовжує від’ємний курс і вже сягнуло $24 млн. Загалом за цей період було експортовано товарів на суму $64,7 млн, що на 26% менше, ніж у минулому році. За підсумками чотирьох місяців, «мінусують» абсолютно всі категорії молочних товарів», — ідеться у повідомленні.

Зазначається, що найбільше постраждав експорт вершкового масла: на зовнішніх ринках його продали лише 4,1 тис. тонн (-45,5% до аналогічного минулорічного показника). Також триває скорочення продажу згущених молока та вершків: тут падіння досягло 34%, фактично продано лише 6,5 тис. тонн.

Схожі темпи скорочення експорту і сирів (на 32%, до 1,6 тис. тонн); молока та вершків незгущених (на 30%, до 7,6 тис. тонн).

Погіршилася ситуація з торгівлею кисломолочними продуктами, де падіння експорту досягло 13% — до 1,7 тис. тонн. Експорт морозива (єдина група молочних товарів, яка у І кварталі демонструвала зростання) за підсумками чотирьох місяців також зменшився на 0,6% — до 1,9 тис. тонн.

Втім, аналітики відзначають певне пожвавлення зовнішньої торгівлі за деякими позиціями, хоча й там експорт не вийшов із мінусу. Приміром, скорочення експорту молочної сироватки, яке становило 39% у січні-березні порівняно з аналогічним періодом минулого року, у січні-квітні дорівнювало вже 25% (7,9 тис. тонн). Схожа динаміка й щодо казеїну, нарощування експорту якого дало можливість скоротити відставання з мінус 39,5% у січні-березні до мінус 10,7% (985 тонн) у січні-квітні.

Водночас, наголосили в Асоціації, імпорт молочної продукції демонструє зростання по всіх товарних групах. За січень-квітень цей період було імпортовано продукції на загальну суму 88,7 млн дол., що на 156% більше, ніж за чотири місяці торік.

Найбільше зростання демонструють імпорт масла (+992%, або до 4,1 тис. тонн) та групи незгущених молока і вершків (+664%, до 4 тис. тонн). До трійки товарів, імпорт яких зріс найбільше, входить і казеїн (+415%, до 67 тонн).

Тризначні цифри зростання порівняно з чотирма місяцями минулого року мають також імпорт морозива (+184%, до 159 тонн), сирів (+137%, до 13,1 тис. тонн) та молока і вершків згущених (+123%, до 1,4 тис. тонн). Менше всього, але зростав імпорт молочної сироватки (+85%, до 1,3 тис. тонн) та кисломолочних і ферментованих продуктів (+32%, до 2,6 тис. тонн).

Попри негативне сальдо зовнішньої торгівлі молочними продуктами за перших чотири місяці року, експерти АВМ у наступні місяці сподіваються на пожвавлення зовнішньої торгівлі та зменшення від’ємного торгового балансу. Передумовами цього є, зокрема, традиційний сезонний фактор посилення зовнішньоторговельної активності, а також послаблення загальносвітового карантину і відновлення попиту.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

6 червня 2020
Імпорт молочної продукції збільшиться до 1 млн т до кінця року, — експерт
За І квартал 2020 року в Україну імпортовано 10,2 тис. т сирів та 7 тис. т іншої молочної продукції, тобто, за...
4 червня 2020
Мінекономіки рекомендують прийняти національну програму розвитку молочної галузі
МЕРТу, а в майбутньому й Міністерству аграрної політики, потрібно приймати національну програму розвитку молочної галузі, яка складатиметься з двох...
13 травня 2020
Порти України скоротили перевалку зерна на 10%
Морські порти України на минулому тижні (2-8 травня), за оперативними даними, перевантажили на експорт 984 тис. т зернових проти 1,1 млн т тижнем...

Вибір редакції

22 лютого 2022
Галина Янченко: Шквалу земельного рейдерства в Україні у найближчі роки не очікується
Відкриття ринку землі та пожвавлення інтересу інвесторів, земельне та аграрне рейдерство, реформа доданої вартості та як Україні скористатися...
15 лютого 2022
Тимчасова комісія ВР з розслідування земельних питань – пугач для громад чи ефективний інструмент контролю?
Першого лютого 2022 року була створена Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування можливих фактів незаконного та неефективного...