Для збільшення експорту держава має розвивати логістику ― Мягков
Для збільшення експорту держава має розвивати логістику ― Мягков

Аби зростання було постійним, і держава, і приватні компанії повинні вирішити проблеми підвищення ефективності системи зернової логістики.

Про це у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com повідомив комерційний директор «GEFCO Україна» Андрій Мягков.

За його словами, зростаючий експорт не приносить більший дохід від зовнішньої торгівлі у зв'язку з падінням цін. Тільки у 2015 році середній рівень падіння цін на зерно у світі склав 9%.

"Україна планує рекордно наростити експорт зернових. За даними державної програми «Зерно України», обсягів збору зернових культур очікується на рівні: 2015 рік ― 71 млн т, 2017-й ― 80 млн т, 2020-й ― 100 млн т. Експортні показники очікуються на рівні 36 млн т у 2017 році і 50 млн т у 2020-му. Уже за підсумками 2014 року у 2015-му Україна вийшла на рівень збору  63,8 млн т зернових з експортом  34,8 млн т. Аби зростання було постійним, і держава, і приватні компанії повинні вирішити проблеми підвищення ефективності системи зернової логістики", ― повідомив він.

Він зазначає, що Україна має два варіанти виходу із ситуації:

― і далі нарощувати експорт (при нижчій маржинальності);

― пошук внутрішніх резервів для зниження транспортної складової у ціні експорту.

Так, в останні два роки для дерегуляції ринку перевезення зерна Міністерством аграрної політики та продовольства зроблено чимало, і терміни доставки вантажу від виробника до борту судна (експорт) скоротилися не менше ніж на 3-5 днів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...