Прогнозують глобальну продовольчу кризу ― дослідження
Прогнозують глобальну продовольчу кризу ― дослідження

Згідно з доповіддю урядового підрядника, національні сили безпеки США шукають варіанти боротьби з наслідками безпрецедентної глобальної продовольчої кризи, яка триватиме не менше десяти років. Про це повідомляє cikavosti.com.

Дослідження, опубліковані CNA Corporation ще в грудні 2015 року, до недавнього часу не були опубліковані. В них детально моделюється затяжна глобальна продовольча криза, що охопить планету з 2020 по 2030 рік.

Симулятор під назвою «Food Chain Reaction» — «штабні ігрові вчення», в яких були задіяні 65 посадових осіб з США, Європи, Африки, Індії та Бразилії, а також ключових багатосторонніх і міжурядових установ.

Сценарій для навчань «Food Chain Reaction» був створений співробітниками Держдепартаменту, Світового банку, гіганта агробізнесу — компанії Cargill, поряд з незалежними фахівцями.

У грі, що проходила з 9 по 10 листопада 2015 році, спробували зімітувати правдоподібну глобальну продовольчу кризу, викликану «зростанням цін на продукти харчування на тлі приросту населення, швидкої урбанізації, важких погодних катаклізмів і соціальних заворушень».

«Криза торкнулася розвинені країни, створюючи обстановку політичної та економічної нестабільності, а також викликаючи ряд соціальних хвилювань в деяких областях», ― йдеться в технічній доповіді проекту.

В кінці гри команди відзначили, що в загостренні «випадків значної внутрішньої і зовнішньої міграції, а також соціальних заворушень» важливу роль зіграли «екстремальні погодні умови» і «відсутність продовольчої безпеки». Це «внесло вагомий вклад у конфлікт», — підкреслюється в доповіді.

Гра починається з 2020 роки в умовах досить здорової глобальної економіки і цін на нафту, що досягли позначки в $75 за барель. Ціни на продукти харчування починають неухильно підніматися через «пов’язані з погодою проблем в галузі сільського господарства», що впливають на Південь і Південний Схід Азії, Австралії та Північної Америки. Світове виробництво сільськогосподарських культур знижується на 1 відсоток, що веде до зменшення запасів і подальшого незначного збільшення цін.

Ситуація погіршується після 2023 року через серйозну посуху та сильні спеки в Китаї, Індії, Росії та Україні, що доповнюється зростанням цін на нафту вище $100 за барель.

До 2024 року, спека і посуха накриває Європейський Союз, Україну і Росію, слабшаючи в інших країнах, тим самим викликавши сплеск цін на продовольство (ціни на 395 відсотків перевищують середні багаторічні показники) та глобальний економічний спад.

До 2027 ситуація починає поліпшуватися тільки тому, що економічний спад зменшив попит, а високі ціни стимулювали виробництво продуктів харчування. Перепочинок від пов’язаних з погодою перебої з продуктами харчування, дає можливість поповнити продовольчі запаси. А потім ціни поступово знижуються.

Гра закінчується оптимістичним сценарієм: ціни на продукти харчування знизилися з 395 до 141 відсотка від середніх багаторічних показників, а світова економіка відновила своє зростання.

З іншого боку, деякі сценарії, за яких у відповідь на глобальну продовольчу кризу вивчалися традиційні заходи, наприклад, складна модель, створена Інститутом глобального самозабезпечення в рамках Університету Англія Раскін прогнозує, що поточні тренди можуть обернутися колапсом промислово розвиненої цивілізації.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

15 квітня 2021
Держпідтримка аграріїв 2021: агрострахування, посуха, зрошення, картоплярство, органічна продукція та гречка
Окрім 5 класичних напрямів держпідтримки сільгоспвиробників, які фінансуються з бюджету країни, у 2021 році з'явилося ще шість нових програм....
19 березня 2021
Земельна реформа – на фініші: земельна децентралізація та електронні земельні торги
Про ключові положення законопроекту 2194 (про земельну децентралізацію, реорганізацію Держгеокадастру, передачу розпорядження державними землями на...
12 березня 2021
Структура аграрного експорту України з США, Китаєм, Ізраїлем, ОАЕ та ЄС за 2017-2020 роки
Нова експортна стратегія України на наступні 5 років з’явиться у 2021 році. За планами уряду, її відшліфують спільно з Радою з...