У Мінекономіки розглядають можливість призначення заступника з розвитку промисловості
У Мінекономіки розглядають можливість призначення заступника з розвитку промисловості

Мінекономіки разом з профільними асоціаціями обговорили необхідність призначення окремого профільного заступника з розвитку промисловості та відновлення координаційної ради з питань промислової політики. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Під головуванням Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка відбулася консультативна робоча зустріч з  представниками національних об’єднань промисловців, підприємців та профспілок. 

Зокрема, участь у обговоренні взяли президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, голова федерації роботодавців України Дмитро Олійник, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, голова Ради підприємців при КМУ Леонід Козаченко та ін.

Ключовими темами зустрічі стало: обговорення необхідності призначення окремого профільного заступника з розвитку промисловості, відновлення координаційної ради з питань промислової політики, розбудови ефективної галузі.

Сьогодні українська промисловість виробляє майже 16% ВВП, проте потенціал цієї галузі набагато більший. Для відновлення і посилення перспективних напрямків цієї галузі наше головне завдання полягає у створенні  чітких і зрозумілих правил гри для всіх учасників, — зауважив міністр Ігор Петрашко.

За його словами, ці правила мають базуватися на наступних кроках: надання доступу українським підприємствам до дешевого і довгострокового фінансування; локалізації державних замовлень, тобто надання преференцій тим, хто виробляє в Україні; підтримці експортного потенціалу (зокрема, проведення  антидемпінгових розслідувань, посилення роботу експортно-кредитного агентства). 

Крім того, важливим є стратегічне далекоглядне бачення, тобто спеціальна підтримка тих напрямків економіки, які будуть затребувані через 20 чи більше років.

Учасники зустрічі висловили свої пропозиції та домовились підтримувати діалог  для пошуку спільних рішень у визначених питаннях.

Нагадаємо, посаду заступника міністра економіки може обійняти директор агрохолдингу.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 квітня 2020
У Мінекономіки назвали дату перших виплат держпідтримки для аграріїв
Виплати за програмами держпідтримки для аграріїв розпочнуться вже у травні. Про це під час Агрополітичного...
23 квітня 2020
У Мінекономіки повідомили про суттєві зміни умов держпідтримки для виноградарства, садівництва та хмелярства
У 2020 році змінилися деталі держпітримки для виноградарства, садівництва та хмелярства. Про це заявила Олена Альшанова, заступник директора...
23 квітня 2020
У Мінекономіки повідомили, коли аграріям виплатять заборгованість держпідтримки за 2019 рік
За 2019 рік є декілька напрямів держпідтримки, за якими не відбулися виплати у зв'язку з недостатньою кількістю бюджетних коштів. Про це під...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...