Попри те, що на період карантину було запроваджено мораторій на планові перевірки бізнесу керівництво ПрАТ «Миронівська птахофабрика» Групи МХП вирішило, що підприємство не буде користуватися цією пільгою та ініціювало перевірку Державної екологічної інспекції Центрального округу. Про це розповіла еколог МХП Світлана Ніколаєнко.

«До діяльності «Миронівської птахофабрики», особливо в екологічному аспекті, завжди прикута велика увага з боку громадськості. Ми розуміємо та поділяємо це, тож завжди готові до публічної уваги та відкриті до діалогу. Доказом тому є численні зустрічі за участю ЗМІ, активістів, спільні візити на виробничі об’єкти. Слідуючи цій позиції та діючи послідовно, ми прийняли рішення звернутися до екологічної інспекції для проведення позапланової перевірки. Важливий акцент в ході роботи, звичайно ж, було зроблено на дотриманні усіх заходів безпеки під час карантину», — зауважила еколог підприємства Світлана Ніколаєнко.

У ході перевірки комісія виявила незначні порушення. У звіті МХП зазначають, що вони переважно були спричинені людським фактором та стосувались «невиконання вимог щодо дотримання термінів контрольних вимірів викидів забруднюючих речовин на одній із виробничих дільниць, порушення правил експлуатації каналізаційних систем для відведення дощових стоків, а саме зрушення незначних ділянок мережі на двох виробничих дільницях та інкубаторно-птахівничій станції, а також окремих випадків змішування відходів».

Учасники перевірки додали, що «Миронівська птахофабрика» має всі необхідні дозволи, які стосуються збереження довкілля та правильного використання природних ресурсів.

Людський фактор завжди присутній, особливо, коли йдеться про виробництво. Тому ми залучаємо фахові перевірки, які зможуть допомогти нам стати кращими. На сьогодні вже розроблено та реалізовується план організаційно-технічних заходів з усунення виявлених недоліків», – сказала Світлана Ніколаєнко.

Інспекція, яка працювала на підприємстві, окрім незначних порушень засвідчила про позитивні моменти, повідомляють в МХП.

«У акті, складеному за підсумками роботи інспекції, зафіксовано дотримання вимог, передбачених дозволами на викиди забруднюючих речовин в цілому, зокрема, в частині неперевищення нормативів гранично допустимих викидів, вживання заходів щодо їх зменшення, належної роботи газоочисних установок тощо. Відзначено й дотримання вимог щодо використання води, а саме лімітів забору, контролю її якості, впровадження водозберігаючих технологій та інші», – розповіла Ніколаєнко.

Минулого року підприємства холдингу МХП увійшли до робочої групи, створеної за ініціативи Черкаська ОДА. До її складу також увійшли представники Державної екологічної інспекції Центрального округу, Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області.

Метою формування робочої групи було всебічне вивчення впливу діяльності підприємств холдингу МХП на довкілля. В межах її роботи перевірялися викиди в атмосферне повітря, досліджувалися поверхневі і ґрунтові води, питна вода у місцях присутності МХП. Особлива увага приділялася відбору проб у річці Росава, вище і нижче місць скидання стічних вод. Контрольні заходи також стосувались ефективності роботи технологічного обладнання на пташниках. За результатами перевірки, а також інших додаткових перевірок – ніяких відхилень виявлено не було. Проте компанія ініціювала проведення регулярних перевірок своїх підприємств, аби продемонструвати практику відповідального та прозорого ведення бізнесу», – повідомили в МХП.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 листопада 2020
Уряд заохочуватиме інвестиції в екологічний розвиток сільського господарства і промисловості, – Качка
Уряд заохочуватиме інвестиції в екологічний розвиток сільського господарства і промисловості та розраховує, що Євросоюз також заохочуватиме...
17 вересня 2020
Після скасування карантину мораторій на перевірки підприємств продовжать ще на 6 місяців
Після скасування карантину мораторій на перевірки підприємств продовжать ще на 6 місяців. Про це йдеться у плані пріоритетних дій уряду на...
19 серпня 2020
Держекоінспекція хоче розробити е-кабінети інспекторів на базі Blockchain
Державна екологічна інспекція хоче створити для інспекторів електронний кабінет на базі Blockchain, де будуть зберігатися дані щодо...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...