Виробництво біогазу
Екологічне виробництво

Потенціал виходу біогазу з різних видів біомаси в Україні визначили під час спільних досліджень R&I Hub МХП Еко Енерджи та Біоенергетична асоціація України. Вони повідомили про завершення першого етапу спільного лабораторного дослідження оцінки потенціалу виходу біогазу з різних видів біомаси.

«У промисловому птахівництві України генерується біля 3,3 млн тонн посліду на рік, який містить близько 20 тис тонн амонійного азоту. З такого обсягу посліду можна згенерувати майже 0,3 млрд куб. м біометану та одночасно перевести амонійний азот в доступну для рослин форму.  Велику перспективу у якості сировини для біогазових установок мають також лігноцелюлозні пожнивні рештки – солома, стебла та інші залишки кукурудзи та соняшника. Дослідженню виходу біогазу з такої сировини й присвячена спільна наукова робота», – розповів про перспективи виробництва біогазу голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.

Під час лабораторних експериментів застосовували різні види біомаси, як солому зернових сільськогосподарських культур, лушпиння соняшника, пелети з різних видів сільськогосподарських відходів та жировмісні речовини. Як розповіли організатори дослідження, порівняння властивостей різних типів сільськогосподарської біомаси дозволить виробляти біогаз та використовувати його у промислових біогазових комплексах. Про необхідність збільшувати потенціалі біоенергетики та про важливий її вплив на українську економіку розповів Президент МХП Еко Енерджи Олександр Домбровський.

Україна має потужний аграрний сектор та значний потенціал його розвитку,  тому біоенергетика – це критично важливий напрям для нашої держави. Реалізація біоенергетичних проектів дозволяє ефективно трансформувати сільськогосподарські відходи в зелену енергію та екологічно чисті органічні добрива. Тому лабораторні дослідження потенціалу утворення біогазу з різних видів біомаси – надзвичайно важливий та актуальний науково-практичний напрям», – сказав Олександр Домбровський.

Учасники дослідження сподіваються, що розвиток біоенергетики в Україні дозволить  зменшити залежність країни від імпортних енергоносіїв, передовсім, від природного газу.   

Використання біомаси та біогазу має значний потенціал виробництва тепла та електроенергії завдяки наявним залишкам рослинництва та тваринництва у сільському господарстві, сприятливим кліматичним умовам, а також наявністю значних площ сільськогосподарських угідь. Біогазові установки мають численні переваги порівняно з викопним паливом та іншими видами відновлюваних джерел енергії, тому дослідження потенціалу утворення біогазу з різних видів біомаси є надзвичайно актуальним для України», – наголосив Олександр Домбровський.

Результати дослідження сторони обговорювали та опрацьовували дистанційно та зустрічались у режимі відео-конференції, застосовуючи у період карантину для подолання коронавірусу сучасні інформаційні технології.

Біоенергетична асоціація України – це неприбуткова громадська спілка, що об’єднує бізнес та експертів для розвитку біоенергетики в Україні. МХП Еко Енерджи вже давно активно співпрацює з Біоенергетичною асоціацією України, а з 2019 року є її членом.

Нагадаємо, агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» (МХП) у квітні 2020 року став лауреатом Національного конкурсу «БЛАГОДІЙНА УКРАЇНА-2019». Також у період карантинних заходів для запобігання поширення коронавірусу в країні МХП пообіцяв, що не буде скорочувати об'єми поставок курятини в умовах ажіотажного попиту населення. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

2 червня 2021
Озвучено основні кроки для зменшення забрудення атмосфери в агросекторі
Аграрні компанії повинні контролювати викиди СО2 і скорочувати їх. Про це у інтерв'ю Економічній правді повідомив президент «МХП...
27 січня 2021
Озвучено чотири проблеми розвитку біоенергетики України
2020 рік був дуже важким для сектору біоенергетики. Діяли одночасно, принаймні, три групи факторів, що негативно впливали на сектор. Про це...
18 січня 2021
В Україні створили дорожню карту розвитку біоенергетики до 2050 року 
У структурі виробництва енергії з відновлюваних джерел у 2019 році біоенергетика мала найвагомішу частку – 79,3%. «Загального постачання...

Вибір редакції

16 червня 2021
Порядок та напрямки отримання держпідтримки українським виробникам зрошувальної техніки – офіційно
Представникам АПК відвоювали фінансову підтримку українських виробників зрошувальної техніки з бюджету на 2021 рік. Це випливає із аналізу проекту...
4 червня 2021
Виноробство в Україні: сучасний стан і перспективи
Голова громадської спілки «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України»  Володимир Печко розповів про сучасний стан...
8 червня 2021
Нові інструменти та процедури у процесі просторового планування та впорядкування земель
Якщо вести мову про комплексні плани просторового розвитку громад, які вже сьогодні передбачені новим земельним законодавством і будуть...