Виробництво біогазу
Екологічне виробництво

Потенціал виходу біогазу з різних видів біомаси в Україні визначили під час спільних досліджень R&I Hub МХП Еко Енерджи та Біоенергетична асоціація України. Вони повідомили про завершення першого етапу спільного лабораторного дослідження оцінки потенціалу виходу біогазу з різних видів біомаси.

«У промисловому птахівництві України генерується біля 3,3 млн тонн посліду на рік, який містить близько 20 тис тонн амонійного азоту. З такого обсягу посліду можна згенерувати майже 0,3 млрд куб. м біометану та одночасно перевести амонійний азот в доступну для рослин форму.  Велику перспективу у якості сировини для біогазових установок мають також лігноцелюлозні пожнивні рештки – солома, стебла та інші залишки кукурудзи та соняшника. Дослідженню виходу біогазу з такої сировини й присвячена спільна наукова робота», – розповів про перспективи виробництва біогазу голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.

Під час лабораторних експериментів застосовували різні види біомаси, як солому зернових сільськогосподарських культур, лушпиння соняшника, пелети з різних видів сільськогосподарських відходів та жировмісні речовини. Як розповіли організатори дослідження, порівняння властивостей різних типів сільськогосподарської біомаси дозволить виробляти біогаз та використовувати його у промислових біогазових комплексах. Про необхідність збільшувати потенціалі біоенергетики та про важливий її вплив на українську економіку розповів Президент МХП Еко Енерджи Олександр Домбровський.

Україна має потужний аграрний сектор та значний потенціал його розвитку,  тому біоенергетика – це критично важливий напрям для нашої держави. Реалізація біоенергетичних проектів дозволяє ефективно трансформувати сільськогосподарські відходи в зелену енергію та екологічно чисті органічні добрива. Тому лабораторні дослідження потенціалу утворення біогазу з різних видів біомаси – надзвичайно важливий та актуальний науково-практичний напрям», – сказав Олександр Домбровський.

Учасники дослідження сподіваються, що розвиток біоенергетики в Україні дозволить  зменшити залежність країни від імпортних енергоносіїв, передовсім, від природного газу.   

Використання біомаси та біогазу має значний потенціал виробництва тепла та електроенергії завдяки наявним залишкам рослинництва та тваринництва у сільському господарстві, сприятливим кліматичним умовам, а також наявністю значних площ сільськогосподарських угідь. Біогазові установки мають численні переваги порівняно з викопним паливом та іншими видами відновлюваних джерел енергії, тому дослідження потенціалу утворення біогазу з різних видів біомаси є надзвичайно актуальним для України», – наголосив Олександр Домбровський.

Результати дослідження сторони обговорювали та опрацьовували дистанційно та зустрічались у режимі відео-конференції, застосовуючи у період карантину для подолання коронавірусу сучасні інформаційні технології.

Біоенергетична асоціація України – це неприбуткова громадська спілка, що об’єднує бізнес та експертів для розвитку біоенергетики в Україні. МХП Еко Енерджи вже давно активно співпрацює з Біоенергетичною асоціацією України, а з 2019 року є її членом.

Нагадаємо, агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» (МХП) у квітні 2020 року став лауреатом Національного конкурсу «БЛАГОДІЙНА УКРАЇНА-2019». Також у період карантинних заходів для запобігання поширення коронавірусу в країні МХП пообіцяв, що не буде скорочувати об'єми поставок курятини в умовах ажіотажного попиту населення. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

30 червня 2020
На Кіровоградщині за підтримки ЄБРР збудували потужний біогазовий комплекс
Агрохолдинг I&U Group поблизу селища Капітанівка Новомиргородського району Кіровоградської області закінчив будівництво унікального біогазового...
7 червня 2020
У МХП розповіли, як Україні спростити шлях до інноваційної зеленої енергетики
Держава має швидко рухатися шляхом інноваційно-технічної модернізації, поклавши в основу екологічно чисту енергетику. Про це...
30 квітня 2020
У МХП озвучили плани на земельний банк у межах земельної реформи
Агроіндустріальний холдинг МХП підтримує введення ринку землі, але для компанії земля не є основним бізнесом. Про це розповіла прес-секретар МХП...

Вибір редакції

7 липня 2020
Як відредагувати земельну реформу в Україні, скориставшись досвідом країн ЄС та США
Вже з 1 липня 2021 року в Україні запрацює ринок сільськогосподарської землі для фізичних осіб, а з 1 січня 2023 року — для юридичних (лише...
6 липня 2020
Реформа районних рад — законопроєкт №3485: парламент, президент і уряд створюють районних феодалів
Експерт з політики та місцевого самоврядування Олександр Солонтай розповідає про наслідки прийняття парламентом законопроєкту №3485: феодалізація...
2 липня 2020
Чим закінчиться відставка Смолія з посади голови НБУ: інфляція, дефолт чи завищений курс долара
Вчора, 1 липня, голова Національного банку України Яків Смолій написав і подав президентові України заяву про звільнення у зв’язку з відставкою...