Карантинні заходи
Карантин

Правила підвезення працівників на роботу у ягідництві та під час посівної на поля під час карантину прописали у Постанові уряду №211 від 11 березня 2020 року. Її деталі роз’яснив під час другого Агрополітичного форуму від Агро-Продовольчої Ради: «Аграрний сектор України в умовах пандемії» повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький.

Перше правило – вчасне проведення посівної є питанням продовольчої безпеки, тому доступ має бути максимальним для працівників.

«Чинна Постанова №211 від 11 березня 2020 року передбачає, що все, що стосується забезпечення продовольчої безпеки, має функціонувати, і це пріоритет. Мають бути забезпечені всі санітарні заходи, але господарства не підпадати під заборону діяльності. Також ми побачили, що необхідно, щоб не було на місцях подвійного трактування у зв’язку з введенням терміну  «критична інфраструктура». Тому зараз готуються зміни до Постанови №211, у якій буде чітко виписано, «сільське господарство», як галузь, «постачання для сільського господарства», «переробка харчової продукції» і «торгівля». Це лягає у продовольчу безпеку, яка вже зафіксована, але будуть ще галузі чітко артикульовані для того, щоб не очікувалося подвійного трактування на місцях», – сказав Висоцький.

Друге – усі підприємці на місцях мають ознайомитися зі своїми правами та обов’язками та за потреби показувати текст постанови поліції на місцях.

«Ми комунікуємо з МВС, поліцію постійно інформуємо, що це все є елементами продовольчої безпеки. Але готується більш детальне роз’яснення, щоб не в ручному режимі кожен регіон собі ухвалював, а кожен виконавець, який має повноваження по контролю, міг бачити цей документ. Наша Нацполіція має орієнтуватися в усіх галузях. У тому числі, у продовольчій безпеці та сільському господарстві, щоб не допустити зупинку галузі. Дуже критично день у день виконати весняно-польові роботи», – розповів заступник міністра.

Третє – перевезення великогабаритної техніки за певних умов можна здійснювати без спеціального супроводу поліції.

Передбачено, що крупногабаритна техніка має пересуватись у супроводі автомобілів з мигалками. У деяких господарствах виникало питання, чи можна брати власні машини з мигалками для супроводу, якщо надто довго чекати на спецтехніку від поліції, та ще й необхідно доплачувати по 9 грн за км дороги, коли вони приїжджають. Зміни до правил дорожнього руху, які були прийняті від 26 лютого 2020 року передбачають можливість перевезення габаритної техніки шириною до 3 м 75 см без спеціальних дозволів. Але потрібно вчепити відповідні знаки, і має бути наданий господарством один власний легковий автомобіль з мигалкою оранжевого кольору, як супровід. Багато аграрних виробників цим користуються. Для перевезення сільськогосподарської техніки габаритами до 2,6 м взагалі ніяких дозволів не потрібно. Бувають прецеденти, коли поліція мала претензії, але ми розбираємось і проблеми вирішуються».

Четверте – перевозити людей на роботу на полях, як у ягідництві не заборонено за умови виконання правил безпеки.

«Щоб перевозити у спеціальних автобусах людей на поля, на сайті Нацполіції є форма. Треба подати заявку. Там пройти дуже простий алгоритм і отримати допуск. У заявці треба буде перелічити ПІБ всіх працівників, маршрут, по якому вони будуть на ці сезонні роботи довозитись, і потім самостійно забезпечити їх масками і антисептиками під час перевезення і перебування в автобусі чи іншому транспортному засобі. Якщо на полі ширина міжрядь у просапних культур менша за 10 метрів, варто зробити шахматку – щоб одна людина пішла, відійшла на 10 метрів, тоді по іншому міжряддю починає йти друга людина. Це все можна організувати, якщо носити засоби індивідуального захисту та забезпечувати концентрацію людей. Організували – аргументувати уже не треба, можна працювати».

П’яте – перекривати доступ до сільських пасовищ необхідності немає

Таких прецедентів ми не чули, щоб десь перекрили доступ до пасовищ. Бо на пасовищі можна легко забезпечити відстань 1 людину на 10 квадратних метрів. Однак питання життєдіяльності та виробництва на місцях вирішує громада. Постанова №211 пропонує критерії – в даному випадку за правилами ізоляції не повинно бути більше як 1 людина на 10 квадратних метрів. Якщо у вас гектар пасовища – це 10 тисяч квадратних метрів, там може бути тисяча людей. Якщо питання будуть виникати – звертайтесь до профільних асоціацій та міністерств щодо питань поліції ми будемо з’ясовувати і коментувати.

Шосте – рибні господарства мають право на роботу на тих же правах, що тваринники та землероби.

«Рибництво, аквакультура входять до продовольчого кошика згідно критеріїв FAO та ВООЗ, тому правила поширюються і на цю галузь господарства», –підсумував Висоцький.  

Нагадаємо, продуктові ринки в Україні під час карантину, введеного через поширення коронавірусної інфекції, вирішили контролювати жорсткіше. Про це повідомили у прес-службі ОПУ за підсумками щоденної селекторної наради президента Володимира Зеленського з представниками уряду та державних відомств, які залучені до запобігання поширенню COVID-19.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

7 квітня 2020
Кожен п'ятий малий бізнес може закритися через карантин – опитування
18% компаній розглядають варіант закриття бізнесу, 77% — повідомляють про втрати до 75% від доходів, лише 4% можуть похвалитися збільшенням...
7 квітня 2020
У парламенті пропонують не нараховувати пеню по кредитах впродовж місяця після карантину
У парламенті зареєстрували законопроект, у якому пропонують окрім того, що не нараховувати пеню за прострочені кредити під час карантину, забезпечити...
26 червня 2019
Аномальна спека сприяє розмноженню шкідників на полях, – Держпродспоживслужба
Аномальна спека сприяє розмноженню шкідників на полях. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби. Нагадаємо, що у Херсонській області...

Вибір редакції

22 лютого 2022
Галина Янченко: Шквалу земельного рейдерства в Україні у найближчі роки не очікується
Відкриття ринку землі та пожвавлення інтересу інвесторів, земельне та аграрне рейдерство, реформа доданої вартості та як Україні скористатися...
15 лютого 2022
Тимчасова комісія ВР з розслідування земельних питань – пугач для громад чи ефективний інструмент контролю?
Першого лютого 2022 року була створена Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування можливих фактів незаконного та неефективного...