Депутати пропонують відхилити закон про забудову земель  природно-заповідного фонду
Депутати пропонують відхилити закон про забудову земель природно-заповідного фонду

18 березня депутати розглянули проект закону про мораторій на забудову та зміну цільового призначення земель природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного призначення, а також земель оздоровчого та рекреаційного призначення в місті Одеса №3022 і запропонували його відхилити. Про це повідомляє сайт Верховної Ради.

Голова підкомітету Ганна Бондар, доповідаючи законопроект, зазначила, що ним пропонуються заходи щодо встановлення мораторію на 3 роки на забудову та зміну цільового призначення земель природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного призначення, а також земель оздоровчого та рекреаційного призначення в місті Одеса. Також проектом пропонується заборона на вирубку багаторічних насаджень, руйнування об’єктів природно-заповітного фонду і об’єктів стаціонарної рекреації та встановити контроль за дотриманням мораторію органами місцевого самоврядування, виконавчої влади та органами центральної влади.

Доповідачка повідомила, що підкомітет отримав декілька листів від Міністерства енергетики та захисту довкілля, Державної служби з питань геодезії та картографії та кадастру і юридичний висновок Головного юридичного управління Верховної Ради, у яких висловлені зауваження щодо дублювання пропозицій законопроекту окремих положень чинного законодавства, можливого порушення прав власності тощо.

Ганна Бондар повідомила, що підкомітет рекомендує Комітету відхилити цей законопроект.

Члени Комітету 16 голосами «за» підтримали пропозицію підкомітету рекомендувати Верховній Раді за наслідками розгляду відхилити цей законопроект.

Нагадаємо, що запропоновано модель нарахування податкового мінімуму на землю для детінізації агросектору.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

17 серпня 2021
На Луганщині фермер розорав 22 га землі заповідника
На Луганщині фермер розорав 22 га охоронної зони заповідника «Стрільцівський степ». Про це повідомляє Українська …
29 жовтня 2019
Земельний кадастр заповнений на 73% – Висоцький
Уряд в рамках земельної реформи удосконалює роботу кадастру, зокрема, покращує наповнення і доступність. Про це на своїй …
13 листопада 2018
В Україні розпочато процес заповідання пралісів
В Україні за ініціативи Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства розпочато процес …

Вибір редакції

2618
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4419
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …