Мінімальне податкове навантаження на гектар має становити приблизно 1,5 тис. грн, — Мар’ян Заблоцький
Мінімальне податкове навантаження на гектар має становити приблизно 1,5 тис. грн, — Мар’ян Заблоцький

Мінімальне податкове навантаження, що мало б бути на гектар з урахуванням усіх податків, становить приблизно 1,5 тис. грн, які втрачає переважно місцевий бюджет, частково – державний. Про це в інтерв'ю AgroPolit.com повідомив народний депутат «Слуга народу», голова підкомітету з питань місцевих податків і зборів комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Мар’ян Заблоцький.

«У нас третина землі – у тіньовому обробітку, а з тих двох третин, що обробляються, часто сплачують не всі податки. Оскільки це податки, які майже в повному обсязі йдуть до місцевого бюджету, це створює нам проблеми на селі. Ми порахували, що зараз, з ринковими поточними цінами, ціна оренди в Україні в середньому перевищила 4 тис. грн за гектар і вже доходить до 5 тис. грн. Якщо дивитися на податок від фізичних осіб із цієї суми, то громада мала б отримувати тільки податку на доходи з фізичних осіб десь 700-800 тис. грн, але оскільки ці кошти часто виплачують у тінь, громада і державний бюджет надходження втрачають», — зазначив Мар’ян Заблоцький.

Також він додав, що часто, зокрема в сільському господарстві, не платять податки на заробітну плату.

Ми нарахували, що це також щонайменше 700 грн на 1 га, це і ПДФО, і ЄСВ. І якщо вже зовсім у тіні працює підприємство, часто не сплачується і земельний податок. Адже якщо договори не оформлені і стосовно людей поширюються пільги зі сплати земельного податку, то не платиться і цей. Таким чином, мінімальне податкове навантаження, що мало б бути на гектар з урахуванням усіх податків, становить приблизно 1,5 тис. грн, які втрачає переважно місцевий бюджет, частково – державний», — додав нардеп.

Він переконаний, що це створює певні нерівності. Одні аграрії, які хочуть конкурувати з іншими, схильні не платити податки, щоб заплатити більшу оренду.

Ми хочемо це змінити. Ми хочемо захистити тих аграріїв, які платять «білими». Внести таке поняття, як «поставлений дохід». Тобто кожен гектар приносить певну суму прибутку і сума податку з гектара не може бути меншою, ніж визначена законом. Ми не хочемо вводити нові податки як такі, ми хочемо зробити так, щоб аграрії платили мінімальні чинні. І також це буде стимулом для того, щоб аграрії будували ферми і, можливо, запроваджували додаткове виробництво», — підсумував Мар’ян Заблоцький.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроект №3131 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції».

Згідно із пояснювальною запискою до документу, він має на меті утворити умови для ліквідації тіньових відносин у використанні земель сільськогосподарського призначення та забезпечити рівно напружене  оподаткування доходів, одержуваних від такої землі всіма її власниками та користувачами.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

29 червня 2020
Депутат-аграрій задекларував швидкісний електросамокат
Депутат-аграрій Мар'ян Заблоцький задекларував свій двоколісний транспорт – швидкісний електросамокат. Про це можна дізнатись з аналізу...
14 березня 2020
Нардеп розповів про зміни у визначенні нормативно-правової оцінки землі
Треба відв’язати договори оренди від нормативної оцінки вартості оренди землі, перейти до формул, що закладаються безпосередньо в договорах, а...
13 березня 2020
Пункт про особливо цінні землі в законопроекті №2194 ліквідує корупційні годівниці, — Мар’ян Заблоцький
Народний депутат «Слуга народу», голова підкомітету з питань місцевих податків і зборів комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та...

Вибір редакції

22 лютого 2022
Галина Янченко: Шквалу земельного рейдерства в Україні у найближчі роки не очікується
Відкриття ринку землі та пожвавлення інтересу інвесторів, земельне та аграрне рейдерство, реформа доданої вартості та як Україні скористатися...
15 лютого 2022
Тимчасова комісія ВР з розслідування земельних питань – пугач для громад чи ефективний інструмент контролю?
Першого лютого 2022 року була створена Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування можливих фактів незаконного та неефективного...