ЄБА презентувала комітет з напрямку промислової екології та сталого розвитку
ЄБА презентувала комітет з напрямку промислової екології та сталого розвитку

У Європейській Бізнес Асоціації відбулася презентація новоствореного комітету асоціації, який буде займатися питаннями промислової екології та сталого розвитку. Про це повідомляє кореспондент AgroPolit.com.

Комітет покликаний стати майданчиком для співпраці й комунікації бізнес-спільноти та представників влади, де будуть напрацьовуватись рішення для гармонійного розвитку промисловості та сталого розвитку.

До складу нового комітету увійшли представники міжнародних компаній та найбільших компаній аграрної, металургійної, енергетичної, цементної галузей України. Серед аграрних компаній, які долучилися до ініціативи: МХП, Кернел та ТОВ «НОВААГРО Україна». Останні розповіли про свої очікування від новоствореного комітету.

Від комітету ми очікуємо, в першу чергу, що європейське законодавство, яке наразі імплементується, буде імплементовано таким чином, щоб не виникало розбіжностей з існуючим законодавством України. Та щоб не було так званих «законодавчих ножиць», коли ми щось втілюємо, але при цьому руйнуємо те корисне, що було створено раніше», — зазначив експерт і головний еколог найбільшого українського виробника м'яса птиці — агроіндустріального холдингу МХП Олександр Семенець.

Він додав, що у компанії очікують вирішення проблеми імпорту відходів, як вторинної сировини, який вже призводить до банкрутства та зупинки вітчизняних переробників скла, картону, паперу і полімерів, які утворюють переважну частину промислових відходів. Бо наразі дешевше ввезти такі відходи з-за кордону, ніж зібрати їх в Україні. Тож сьогодні Україна закуповує чужі відходи, а завтра буде захоронювати на сміттєзвалищах свої.

У МХП зазначили, що агрохолдинг ще у 2013 році запустив інвестиційний проект на $15 млн – біогазову станцію потужністю 5 МВт, яка працює на органічних відходах – курячому посліді. Станція функціонує на базі птахофабрики «Оріль-Лідер» у Дніпропетровській області.

Зараз у нас запущена перша черга Вінницького біогазового комплексу, який розташований біля міста Ладижин та відноситься до Вінницької птахофабрики. На сьогодні він має потужність 12 МВт, друга черга також планується. Важливо, що екологічна політика МХП не обмежується тільки чистою зеленою енергією. У проекті велика увага приділена відновленню родючості ґрунтів України. Так, біогазовий комплекс виробляє органічні біодобрива, які мають високий вміст необхідних для рослин елементів живлення. Це дозволяє збільшити вміст гумусу, розкислити ґрунти та відновити їх родючість. Використання органічних добрив може стати дуже серйозним аргументом для розвитку органічного землеробства, а Україна може зайняти лідерські позиції у світі з виробництва органічної продукції», — додали у МХП.

Керівник комітету, директор GMK Center Станіслав Зінченко повідомив, що наразі розглядається декілька позицій законопроектів.

«Наприклад, у нас в роботі є новий закон про відходи, там є суперечки з законодавством. Також ми працюємо над приєднанням України до Європейської ініціативи зеленої угоди. Це впровадження концепції поетапне, щоб до 2070 Україна стала «карбонейтрал», як і Європа. Ще у нас є напрям питання використання шлаків, це зміна наших норм, застарілого законодавства, щоб не  використовувати принципи циркулярної економіки , а використовувати природні ресурси», — зазначив Станіслав Зінченко.

Першочергові цілі комітету:

  • Зменшення підприємствами промислового забруднення в рамках виконання міжнародних зобов’язань України.
  • Скорочення утворення промислових відходів.
  • Скорочення промисловістю викидів парникових газів, в т. ч. СО2.
  • Стимулювання утилізації промислових відходів та впровадження принципів циркулярної економіки в Україні.

Радник зі зв’язків з органами влади ТОВ «НОВААГРО Україна», заслужений юрист України Анатолій Русецький зазначив:

«Екологія у виробництві — це світовий тренд, тема, яка викликає однаково жвавий інтерес як у Нью-Йорку чи в Давосі, так і в Україні. До стандартів комфортного життя людей у світі стала належати чиста природа та екологічні виробництва. В Україні це питання вимагає потужного доопрацювання, зокрема, перегляду державної екологічної політики. Ми об‘єдналися, щоб стимулювати відповідальний бізнес задля розбудови нової «зеленої» економіки. Готові плідно співпрацювати в рамках підготовки законодавчих ініціатив, які націлені на зменшення викидів, зростання ролі вторинного використання ресурсів, створення послідовної податкової політики та посилення освітньої діяльності. Наша робота в комітеті, з практичної точки зору, є стимулом для розробки законодавчої бази, яка допоможе реформувати екологічну політику, забезпечить її інтегрований характер та підвищить ефективність».

Генеральний директор Recycling Solutions Дмитро Ануфрієв додав, що в Украін формується 350 млн т побутових відходів із яких 3-4% (11-12 млн т) домогосподарств.

Промислові відходи формують 86-97% . Багато в яких галузях використовуємо сировину чи товари з відходів: у будівельній сфері, добрива, електроенергію та тепло з відходів в АПК (біогаз, біодизель та інше). Потрібна робоча група уряду, парламенту і бізнесу . Тут можна зробити для вирішення проблеми з точки зору податків, дозволів та переробки відходів», — додав він.

Нагадаємо, раніше у ЄБА повідомляли, що нові вимоги до маркування продукції можуть негативно вплинути на бізнес.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 травня 2020
У Раді зареєстрували законопроект, який стимулюватиме зменшення скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти
У Раді зареєстрували законопроект № 3543, який передбачає стимулювання водокористувачів до зменшення скидів забруднюючих речовин у водні...
7 квітня 2020
Кожен п'ятий малий бізнес може закритися через карантин – опитування
18% компаній розглядають варіант закриття бізнесу, 77% — повідомляють про втрати до 75% від доходів, лише 4% можуть похвалитися збільшенням...
9 березня 2020
З жовтня ЄС заборонить ввіз агропродукції з вмістом хлорпірифосу
У жовтні 2020 р. ЄС повністю обмежить доступ до продукції з хлорпірифосом. Про це інформує прес-служба Європейської Бізнес Асоціації,...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...