В уряді повідомили, коли адаптують агрозаконодавство до вимог ЄС
В уряді повідомили, коли адаптують агрозаконодавство до вимог ЄС

До 2021 року Україна має адаптувати в національне законодавство понад 250 актів ЄС за такими напрямками як державний контроль у системі фінансової звітності, безпечність харчових продуктів та кормів, здоров’я і благополуччя тварин, здоров’я рослин тощо. План адаптації загалом налічує 1943 заходи, з яких СФЗ складає 12%. Про це повідомила т. в. о. голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко. повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Вона зауважила, що загальний прогрес із наближення законодавства у сфері СФЗ, починаючи з 2014 року по сьогодні, становить 52%. При цьому у 2019 році було забезпечено наближення 43% актів до законодавства ЄС, з початку 2020 року – вже наближено 7%.

Уряд України затвердив план заходів з виконання Угоди про асоціацію (постанова Кабінету Міністрів України від 25.10.2017 №1106), в якому встановлюються чіткі терміни та відповідальність органів влади за виконання конкретних завдань з виконання Угоди про асоціацію.

повідомляється, що 20 лютого 2020 року відбулася зустріч представників Директорату безпечності харчових продуктів Мінекономіки, Держпродспоживслужби з представниками Проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» та представництва Європейського Союзу в Україні.

Учасники розглянули поточний стан імплементації актів права ЄС у сфері санітарних та фітосанітарних заходів в українське законодавство відповідно до Угоди про асоціацію. Зокрема, європейську сторону поінформували про відповідність цілі Програми діяльності Кабінету Міністрів України «7.2. Українські споживачі отримують безпечні товари та послуги» пріоритетам імплементації Всеохоплюючої Стратегії СФЗ Угоди про асоціацію.

Присутні обговорили стан розробки пріоритетних документів, серед яких законопроекти «Про ветеринарну медицину», «Про вимоги до матеріалів та предметів, що контактують з харчовими продуктами», «Про захист рослин», а також підзаконні акти у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин, захисту рослин та інші.

За результатами зустрічі сторони оновили спільний план роботи та домовились про посилення експертної взаємодії щодо адаптації законодавства України в рамках Всеохоплюючої стратегії імплементації Глави IV Угоди про асоціацію (Санітарні та фітосанітарні заходи).

Нагадаємо, що Держпродспоживслужба запланувала перевірити в 2020 році близько 1 тис. агропідприємств. 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

6 лютого 2020
Парламентарям радять гармонізувати з ЄС законодавство щодо поширення пестицидів
Депутатам Верховної Ради України рекомендують приймати закони в рамках гармонізації з законодавством ЄС, які стосуються розповсюдження пестицидів....
3 лютого 2020
Уряд пропонує на законодавчому рівні затвердити перелік держпідприємств, які не продаються
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №2831, який передбачає перелік держпідприємств, які не підуть на приватизацію. Законопроект про...
23 січня 2020
Кабмін готує пакет законопроектів про спрощення податкового законодавства, – Гончарук
Уряд готує на весну пакет законопроектів про спрощення податкового законодавства. Про це прем’єр-міністр України Олексій Гончарук сказав під...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...