Яку ціну платять регіони за борщ? — дослідження
Яку ціну платять регіони за борщ? — дослідження

Станом на початок червня середні ціни по Україні на борщовий набір дещо знизились — здебільшого, за рахунок здеревіння капусти та моркви на оптових ринках. Про це повідомляє УАК.

У першу чергу, слід розібратися із вартістю картоплі. Ціни на давню здобич колорадського жука за першу декаду червня знизились в середньому на 0,2%. Але деяким регіонам все ж вдалося втримати ціни на досить високому рівні, зокрема відзначились Донецька та Одеська області, а також столиця.

Топ-3 регіонів з максимальними цінами на картоплюУ першу чергу, слід розібратися із вартістю картоплі. Ціни на давню здобич колорадського жука за першу декаду червня знизились в середньому на 0,2%. Але деяким регіонам все ж вдалося втримати ціни на досить високому рівні, зокрема відзначились Донецька та Одеська області, а також столиця.

Найшвидше за розглянутий період зростали ціни на картоплю в Чернігівській області, які за 10 днів «додали» 14,3%, зупинившись на відмітці 5,99 грн/кг. Найдешевшою картоплею виявилась тернопільська, середня ціна на яку зупинилась на позначці 4,67 грн/кг.

Топ-3 регіонів з мінімальними цінами на картоплюУ першу чергу, слід розібратися із вартістю картоплі. Ціни на давню здобич колорадського жука за першу декаду червня знизились в середньому на 0,2%. Але деяким регіонам все ж вдалося втримати ціни на досить високому рівні, зокрема відзначились Донецька та Одеська області, а також столиця.

Найшвидше у розглянутий період дешевіла картопля в Кіровоградській області — на 9,6% за декаду, зупинившись на відмітці в 5,55 грн/кг. Середня ціна кілограму капусти, тим часом, впала аж на 20,1%, продовжуючи тенденцію, яка бере свій початок ще з середини квітня. Найдорожче кілограм цього овочу зараз можна купити в Одеській області – 4,32 грн/кг.

Топ-3 регіонів з мінімальними цінами на капустуЄдиною областю, якій вдалось зберегти ціни на рівні попередньої декади, виявилась Закарпатська — 2,33 грн/кг. А от найдешевшу капусту можна знайти в Львівській області — 2,10 грн/кг.

Топ-3 регіонів з максимальними цінами на капустуНайзначніше опустились ціни на капусту в Тернопільській області — на 29,4% до 2,21 грн/кг. Не так сильно, але все ж помітно, впали і ціни на моркву. Станом на 10 червня середня ціна кілограму моркви по Україні становить 12,93 грн — на 8,4% менше, ніж 30 травня. Найдорожчою поки залишається столична морква – 15,58 грн за кг.

Топ-3 регіонів з максимальними цінами на морквуЛише в двох областях вдалося втримати цінову динаміку — в Житомирській, де ціни залишились незмінними, та Харківській, де ціна кілограму моркви зросла на 1,4%. В решті регіонів ціна на моркву відчутно знизилась.

Топ-3 регіонів з мінімальними цінами на морквуНайбільш різким виявилося падіння ціни моркви на Львівщині — на 23,1% до 11,03 грн/кг. Буряк також не залишився в стороні, подешевшавши на початку літа на 2,8%, перервавши тим самим вже встановлену тенденцію до подорожчання, яка бере початок з середини березня. Найвищою, як і в випадку з морквою, залишається столична ціна — 12,96 грн/кг.

Топ-3 регіонів з максимальними цінами на бурякНайбільше виросла ціна буряку в Черкаській області — на 8,6% до 11,97 грн/кг. Тим часом переважна більшість регіонів показала негативну цінову динаміку. Найнижчими стали ціни на буряк в Миколаївській області — 8,81 грн/кг.

Топ-3 регіонів з мінімальними цінами на бурякТемпи зниження ціни виявилися найбільшими в Рівненській області, де ціна зупинилась на відмітці у 9,03 грн./кг, втративши 14% за декаду. А от єдиним овочем борщового набору, який, за підрахунками Держстату, піднявся в ціні, виявилась цибуля, середні ціни на яку продовжують зростати з середини квітня.

Топ-3 регіонів з максимальними цінами на цибулюВ Одеській області вдалось досягти максиму одночасно і в ціні — 9,65 грн./кг, і темпах її росту — 11,6%. Знизити ціну даного овочу вдалося лише в п’яти регіонах, а найдешевшою ж цибуля залишається в Миколаївській області — 6,34 грн/кг.

Топ-3 регіонів з мінімальними цінами на цибулюНайбільше за зазначений період подешевшала цибуля в Чернівецькій області — на 10,2% до 9,01 грн/кг. Загалом же ціна на борщовий набір за першу декаду червня знизилась на 5,1%, тим самим підтримавши тенденцію, яка має місце на ринку уже більше місяця. Найбільш імовірним сценарієм в даному випадку є подальше зниження цін на овочі, основною причиною якого стане збільшення пропозиції на ринку у зв’язку з сезонністю виробництва, вплив якої на коливання ціни минулого року можна розглянути більш наочно у вкладенні.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 липня 2017
Восени «борщовий набір» подорожчає на 100—200%
Зростання вартості продуктів харчування пов'язане зі скороченням виробництва валової продукції та зі знищенням частини врожаю внаслідок несприятливих...

Вибір редакції

15 жовтня 2019
Ревальвація гривні і наслідки для аграріїв
Аграрії потерпають від ревальвації гривні та прогнозують мільярдні збитки сектору до кінця року. Зміцнення гривні, яке почалося влітку поточного року...
14 жовтня 2019
Ринок землі в Україні: хронологія земельної реформи (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
AgroPolit.com запускає постійний моніторинг подій, пов'язаних із земельною реформою та відкриттям ринку землі в Україні. Ми не пропустимо жодної...
10 жовтня 2019
Бюджет України на 2020 рік для агросектору — чотири сюрпризи
Бюджет України на 2020 рік парламент почав розглядати у профільних комітетах. Перше читання проекту бюджету може відбутися наступного тижня, після...