Яку ціну платять регіони за борщ? — дослідження
Яку ціну платять регіони за борщ? — дослідження

Станом на початок червня середні ціни по Україні на борщовий набір дещо знизились — здебільшого, за рахунок здеревіння капусти та моркви на оптових ринках. Про це повідомляє УАК.

У першу чергу, слід розібратися із вартістю картоплі. Ціни на давню здобич колорадського жука за першу декаду червня знизились в середньому на 0,2%. Але деяким регіонам все ж вдалося втримати ціни на досить високому рівні, зокрема відзначились Донецька та Одеська області, а також столиця.

Топ-3 регіонів з максимальними цінами на картоплюУ першу чергу, слід розібратися із вартістю картоплі. Ціни на давню здобич колорадського жука за першу декаду червня знизились в середньому на 0,2%. Але деяким регіонам все ж вдалося втримати ціни на досить високому рівні, зокрема відзначились Донецька та Одеська області, а також столиця.

Найшвидше за розглянутий період зростали ціни на картоплю в Чернігівській області, які за 10 днів «додали» 14,3%, зупинившись на відмітці 5,99 грн/кг. Найдешевшою картоплею виявилась тернопільська, середня ціна на яку зупинилась на позначці 4,67 грн/кг.

Топ-3 регіонів з мінімальними цінами на картоплюУ першу чергу, слід розібратися із вартістю картоплі. Ціни на давню здобич колорадського жука за першу декаду червня знизились в середньому на 0,2%. Але деяким регіонам все ж вдалося втримати ціни на досить високому рівні, зокрема відзначились Донецька та Одеська області, а також столиця.

Найшвидше у розглянутий період дешевіла картопля в Кіровоградській області — на 9,6% за декаду, зупинившись на відмітці в 5,55 грн/кг. Середня ціна кілограму капусти, тим часом, впала аж на 20,1%, продовжуючи тенденцію, яка бере свій початок ще з середини квітня. Найдорожче кілограм цього овочу зараз можна купити в Одеській області – 4,32 грн/кг.

Топ-3 регіонів з мінімальними цінами на капустуЄдиною областю, якій вдалось зберегти ціни на рівні попередньої декади, виявилась Закарпатська — 2,33 грн/кг. А от найдешевшу капусту можна знайти в Львівській області — 2,10 грн/кг.

Топ-3 регіонів з максимальними цінами на капустуНайзначніше опустились ціни на капусту в Тернопільській області — на 29,4% до 2,21 грн/кг. Не так сильно, але все ж помітно, впали і ціни на моркву. Станом на 10 червня середня ціна кілограму моркви по Україні становить 12,93 грн — на 8,4% менше, ніж 30 травня. Найдорожчою поки залишається столична морква – 15,58 грн за кг.

Топ-3 регіонів з максимальними цінами на морквуЛише в двох областях вдалося втримати цінову динаміку — в Житомирській, де ціни залишились незмінними, та Харківській, де ціна кілограму моркви зросла на 1,4%. В решті регіонів ціна на моркву відчутно знизилась.

Топ-3 регіонів з мінімальними цінами на морквуНайбільш різким виявилося падіння ціни моркви на Львівщині — на 23,1% до 11,03 грн/кг. Буряк також не залишився в стороні, подешевшавши на початку літа на 2,8%, перервавши тим самим вже встановлену тенденцію до подорожчання, яка бере початок з середини березня. Найвищою, як і в випадку з морквою, залишається столична ціна — 12,96 грн/кг.

Топ-3 регіонів з максимальними цінами на бурякНайбільше виросла ціна буряку в Черкаській області — на 8,6% до 11,97 грн/кг. Тим часом переважна більшість регіонів показала негативну цінову динаміку. Найнижчими стали ціни на буряк в Миколаївській області — 8,81 грн/кг.

Топ-3 регіонів з мінімальними цінами на бурякТемпи зниження ціни виявилися найбільшими в Рівненській області, де ціна зупинилась на відмітці у 9,03 грн./кг, втративши 14% за декаду. А от єдиним овочем борщового набору, який, за підрахунками Держстату, піднявся в ціні, виявилась цибуля, середні ціни на яку продовжують зростати з середини квітня.

Топ-3 регіонів з максимальними цінами на цибулюВ Одеській області вдалось досягти максиму одночасно і в ціні — 9,65 грн./кг, і темпах її росту — 11,6%. Знизити ціну даного овочу вдалося лише в п’яти регіонах, а найдешевшою ж цибуля залишається в Миколаївській області — 6,34 грн/кг.

Топ-3 регіонів з мінімальними цінами на цибулюНайбільше за зазначений період подешевшала цибуля в Чернівецькій області — на 10,2% до 9,01 грн/кг. Загалом же ціна на борщовий набір за першу декаду червня знизилась на 5,1%, тим самим підтримавши тенденцію, яка має місце на ринку уже більше місяця. Найбільш імовірним сценарієм в даному випадку є подальше зниження цін на овочі, основною причиною якого стане збільшення пропозиції на ринку у зв’язку з сезонністю виробництва, вплив якої на коливання ціни минулого року можна розглянути більш наочно у вкладенні.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 липня 2017
Восени «борщовий набір» подорожчає на 100—200%
Зростання вартості продуктів харчування пов'язане зі скороченням виробництва валової продукції та зі знищенням частини врожаю внаслідок несприятливих...

Вибір редакції

15 травня 2019
10 завдань від агробізнесу Володимиру Зеленському та новому парламенту
Результати опитування аграріїв про план дій в АПК, який очікують від нового президента та парламенту ...
17 квітня 2019
Рейтинг ефективності депутатів аграрного комітету за 2014-2019 роки
За 5 років роботи в Раді 30 депутатів аграрного комітету проштовхнули через сесійну залу 35 законів. Таку статистику AgroPolit.com отримав,...