друкувати


Радник прем'єр-міністра відреагував на заяву екс-керівників держави щодо ринку землі в Україні

28 січня 2020, 08:30

Радник прем'єр-міністра Олексій Мушак вважає, що земельна ділянка з кадастровим номером та нормативною грошовою оцінкою вже давно є товаром. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook у відповідь на лист-звернення екс-президента України Леоніда Кравчука, колишнього голови Верховної Ради Олександра Мороза та екс-прем'єра Вітольда Фокіна.

«Старійшини української політики, а саме перший президент, двічі спікер, перший прем’єр звернулися до народу України з пропозицією провести земельний референдум. І виступили проти перетворення землі на товар. Я їх абсолютно підтримую. Дійсно, Земля не може бути товаром. А от земельна ділянка з кадастровим номером та нормативною грошовою оцінкою вже давно товаром є. І завдання земельної реформи — зробити правила її обігу чесними та справедливими. А не залишити їх такими, як вони є, протягом останніх десятиліть», — зазначив Олексій Мушак.

Він нагадав, що в 1992 році перший президент України Леонід Кравчук, перший прем’єр-міністр Вітольд Фокін, лідер комуністичної більшості та секретар аграрного комітету Олександр Мороз виступали за право українця вільно розпоряджатися своєю землею без усіляких референдумів. І прийняли відповідний закон, згідно з яким ринок землі мав стартувати через 6 років, у 1998 році, або 22 роки тому.

Україна і так втратила багато часу та можливостей із-за мораторію. Не варто нести цей мотлох у майбутнє. А варто нарешті перетворити землі на реальне національне багатство, яке буде генерувати добробут для всіх громадян України. Ринку землі бути, — написав Олексій Мушак.

Текст листа дивіться за посиланням.

Читайте також: П’ять прогалин законопроекту про землю №2178-10: кордон, банки, переважне право, референдум та земельні трасти.

Нагадаємо, на сайті президента під №22/076020-еп зареєстрували петицію щодо проведення всеукраїнського референдуму про ринок землі. Ініціатором виступив голова громадської організації «Прозора земля» Володимир Коваленко.

У петиції 8 запитань для голосування на всеукраїнському референдумі: