Аграрії вимагають проведення референдуму про ринок землі
Аграрії вимагають проведення референдуму про ринок землі

На сайті президента під №22/076020-еп зареєстрували петицію щодо проведення всеукраїнського референдуму про ринок землі. Ініціатором виступив голова громадської організації «Прозора земля» Володимир Коваленко. Про це повідомляє AgroPolit.com.

У петиції 8 запитань для голосування на всеукраїнському референдумі:

  • Чи підтримуєте ви скасування мораторію на продаж землі та запуск ринку (обіг) земель с/г призначення?
  • Чи підтримуєте ви продаж землі с/г призначення іноземним громадянам або іноземним юридичним особам, українським компаніям засновниками, яких є іноземні фізичні або юридичні особи, іноземним державам?
  • Чи підтримуєте ви те, що земля може передаватися в іпотеку банкам або іншим кредитним установам, зареєстрованим в іноземних державах?
  • 4. Чи підтримуєте ви те, що земля с/г призначення всіх форм власності повинна продаватися виключно на відкритих торгах через систему електронних торгів «ПроЗорро».
  • Чи підтримуєте ви ухвалення початкової (базової) вартості землі сільськогосподарського призначення 8000 євро за 1 гектар?
  • Чи підтримуєте ви те, що для України 20% всього земельного фонду має бути у власності держави, щоб гарантувати її продовольчу безпеку?
  • Чи підтримуєте ви запровадження повноцінного вільного ринку землі лише за умови 10-річного перехідного періоду (мова про допуск на ринок лише українських юркомпаній без засновників чи співзасновників іноземців у складі таких компаній?
  • Чи підтримуєте ви обмеження володіння землею одних руках максимум 500 га?

У петиції подано обґрунтування за кожним із цим пунктів необхідності голосування.

Це рішення є доленосним для майбутніх поколінь, необхідно дізнатися думку людей, які проживають на території України. Тим більше це прямо прописано в Конституції України – ст. 5… У ст.14. сказано, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, а ст. 69 вказує на те, що народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії», — зазначено як обґрунтування до пункту 1 петиції.

До питання №3 автор ініціативи дає таке пояснення: «Необхідно повністю виключити можливість передачі землі сільськогосподарського призначення в іпотеку банкам або іншим кредитним установам, зареєстрованим в іноземних державах».

Уникнути спекуляцій  з с/г землею допоможе встановлення мінімальної вартості землі, співмірної з європейською.

В Україні середня вартість одного гектара землі сільськогосподарського призначення на рівні 1050 євро (28000 гривень). Для прикладу, вартість землі в європейських країнах: Австрія – 42 $ тис./га, Німеччина – 32,3 $ тис./га, Велика Британія – 31,4 $ тис./га, Чехія – 10 $ тис./га, Нідерланди – 63,7 $ тис./га, Франція – 7,4 $ тис./га, Італія – 25,7 $ тис./га, Іспанія – 16,1 $ тис./га, Бельгія – 28 $ тис./га, Греція –11 $ тис./га, Данія – 26,6 $ тис./га, Ірландія – 39,3 $ тис./га, Португалія – 7,4 $ тис./га , Фінляндія – 11 $ тис./га, Швеція – 9,8 $ тис./га, Швейцарія – 70 $ тис./га, Болгарія – 4,6 $ тис./га, Естонія – 5 $ тис./га, Латвія – 1,4 $ тис./га, Литва – 2,2 $ тис./га, Хорватія – 7 $ тис./га», — пише Коваленко.

Більше деталей петиції дивіться на сайті президента.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 жовтня 2019
Аграрний комітет не скасовував прийнятий законопроект про ринок землі
Законопроект про ринок землі, підтриманий аграрним комітетом, ніхто не відміняв і рішення комітету є чинним. Про це повідомив голова комітету з...
18 жовтня 2019
Закон про ринок землі не захищає с/г угіддя від експлуатації, – еколог
Погоджений аграрним комітетом альтернативний законопроект про ринок землі №2178-10 не захищає с/г угіддя її від експлуатації. Про це заявив...
18 жовтня 2019
Профільний комітет парламенту відхилив урядовий законопроект про ринок землі
Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України на ранковому засіданні відхилив проект закону №2178 «Про внесення...

Вибір редакції

18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...
11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...