У Липковатівського агроколеджу відібрали землю і заливають її «хімією» — прес-служба
У Липковатівського агроколеджу відібрали землю і заливають її «хімією» — прес-служба

Українські аграрії можуть зробити майже неможливе: виростити органічно чисту продукцію, якій позаздрять в Європі, самостійно вийти на ринки ЄС, завдяки цьому забезпечувати себе повністю, купувати нову техніку, робити ремонти і ні в кого не просити допомоги. Про це повідомляє Kurkul.com.

Та через корупцію та рейдерські атаки навіть найуспішніші справи можуть дуже швидко зійти нанівець. Саме це наразі відбувається в Липковатівському аграрному коледжі на Харківщині.

Липковатівський аграрний коледж, що в Нововодолазькому районі ― унікальний. Навчальному закладові 115 років. Працює і навчає дітей за напрямами сільського господарства: агроном, зоотехнік, ветеринарний фельдшер та аграрний менеджмент.
Директор Микола Таркан говорить: спеціальності ― не касові, черги абітурієнтів не вишиковуються, проте ті, хто все ж наважаться здобувати тут освіту, в житті не пропадуть.

В аграрному коледжі є навчально-практичний центр, який зберігся з часів радгоспу «Технікум». До нього входять близько 5 тис. га землі, три ферми ― молочна на 500 голів, свиноферма на 500 голів і відгодівля-вибраковка на 300 голів, а також невелика пасіка.

«На сьогодні у нас єдиний в Україні навчально-виробничий центр. До подій на сході такий же діяв у Луганську. Сьогодні його доля невідома. Раніше навчально-практичні центри були при університетах, академіях. Тепер це нікому не потрібно — на всіх рівнях навчають викладачі, які особисто ніколи не працювали на виробництві. Коли я прийшов на посаду директора, то ми ввели стажування, викладачі на фермі чергують по два тижні, по місяцю. А як ви будете читати дітям предмет, якщо ви самі в книжці прочитали, як корову доїти? Бувало різного: заледве свідомість не втрачали, лікарняні брали, лише б не йти на ферму. А тепер звикли. Зате добре знають, чого навчають», — розповідає Таркан.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

13 березня 2023
ТОП-10 найважливіших аграрних законодавчих ініціативи уряду та Мінагро
AgroPolit.com відібрав десять найважливіших постанов, наказів та порядків для роботи аграрного ринку. Серед них ви знайдете такі: механізм бронювання...
6 лютого 2023
Агросектор України під час війни – інфографічий довідник за 2023 рік
З чим прожив 2022 рік агросеткор – детальний аналіз ринку презентовано у щорічному інфографічному довіднику «Агробізнес України під...
6 січня 2023
Ринок оренди сільськогосподарських земель – що чекати цього року?
Як зміниться вартість оренди гектару сільськогосподарські землі у 2023 році? Детально у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com розповів співзасновник...