В Україні зменшилася кількість випадків сказу серед тварин
В Україні зменшилася кількість випадків сказу серед тварин

В Україні спостерігається зменшення кількості випадків сказу серед тварин. Так, станом на 1 січня 2020 року в Україні зареєстровано 908 випадків сказу, що на 558 менше, ніж за аналогічний період 2018 року. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

У повідомленні йдеться, що стратегія боротьби зі сказом в Україні базується на виконанні комплексу антирабічних ветеринарно-санітарних заходів, направлених на профілактику та ліквідацію сказу серед основних резервуарів даного захворювання, і передбачає:

1) парентеральну імунізацію (вакцинацію) домашніх тварин, що включає обов’язкову імунізацію  всього поголів’я собак – на всій території країни, котів – у зонах стійкого неблагополуччя, сільськогосподарських тварин – при спалахах захворювання.

2) пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин, що здійснюється шляхом обробки території України через розкладання принад з вакциною, зокрема за допомогою авіатранспорту.

3) проведення епізоотологічного моніторингу, який здійснюється шляхом епізоотологічного обстеження, своєчасного виявлення спалахів хвороби та аналізу епізоотичної ситуації.

Лабораторне дослідження проводиться при підозрі на сказ у тварин, методами, які відповідають міжнародним стандартам.

Контроль якості засобів специфічної профілактики передбачає контроль всіх серій вакцин, що закуповуються за кошти держбюджету для пероральної та парентеральної імунізації.

Так, за 2019 рік парентерально щеплено проти сказу понад шість мільйонів домашніх та сільськогосподарських тварин.

У 2019 році пероральна імунізація диких м’ясоїдних проведена над усією території України за винятком територій, які підпадають під зону проведення операції Об’єднаних сил та тимчасово окуповані території. Водночас, розповсюджено за допомогою авіатранспорту 10 861,5 тис. доз та мануально 1 279,2 тис. доз.

Нагадаємо, що в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України  презентовано пріоритетні напрями роботи на 2020 рік у сфері безпечності харчових продуктів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 червня 2021
В Україні готують програму контролю сказу тварин
В Україні затвердять програму контролю сказу тварин на 2021/30 роки. Про це інформує Держпродспоживслужба. «Проєкт програми розроблено...
12 листопада 2018
Україна та Польща об'єдналися для боротьби зі сказом тварин
Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства і розвитку села Республіки Польща підписано Угоду...
18 вересня 2018
Диких м’ясоїдних тварин імунізуватимуть проти сказу за допомогою авіатранспорту, — Держпродспоживслужба
Держпродспоживслужба проводить масштабну антирабічну пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту. Про це...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...