Агросектор отримав у 2019 році 4,5 млрд грн - офіційний коментар
Агросектор отримав у 2019 році 4,5 млрд грн - офіційний коментар

За офіційними даними від Міністерства фінансів України, у 2019 році агросектор України отримав 4,5 млрд грн держпідтримки.

Згідно з повідомленням, перші півроку проходили на тлі політичної невизначеності, пов’язаної з проведенням подвійних виборів, змін цінової кон’юнктури на міжнародних ринках та нових макроекономічних трендів в Україні, зокрема посиленням гривні внаслідок ряду факторів. На жаль, подана вчасно Мінфіном перша середньострокова бюджетна декларація не була розглянута попереднім складом Кабміну і відповідно не була подана до парламенту, а ряд оглядів видатків не було вчасно завершено. Незважаючи на це, було запроваджено багато заходів зі стратегії реформування публічних фінансів, зокрема середньострокового бюджетування, ліквідності, перетворення Державної фіскальної служби. Протягом року Міністерство фінансів вирішувало питання, пов’язані з невиконанням доходної частини бюджету.

За підсумками 2019 року, доходи загального фонду держбюджету зросли на 5,5% г / г до 879,8 млрд грн. Зокрема, доходи від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) виросли на 19,9% г / г до 110 млрд грн і перевищили план на 3,6% через більш високих темпів зростання середньої зарплати, ніж було враховано в бюджеті.

Зросли і надходження від податку на прибуток підприємств (НПП) на 11,8% г / г до 107,1 млрд грн, що на 12,1% більше плану.

Нагадаємо, що в Мінекономіки пообіцяли аграріям до кінця 2019 року року виплатити 1 млрд грн держпідтримки, зважаючи, що за підсумками 2019 року (станом на кінець грудня) вітчизняний агросектор використовував тільки 48% коштів, передбачених державним бюджетом на держпідтримку АПК.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 червня 2021
Порядок та напрямки отримання держпідтримки українським виробникам зрошувальної техніки – офіційно
Представникам АПК відвоювали фінансову підтримку українських виробників зрошувальної техніки з бюджету на 2021 рік. Це випливає із аналізу проекту...
4 червня 2021
Виноробство в Україні: сучасний стан і перспективи
Голова громадської спілки «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України»  Володимир Печко розповів про сучасний стан...
8 червня 2021
Нові інструменти та процедури у процесі просторового планування та впорядкування земель
Якщо вести мову про комплексні плани просторового розвитку громад, які вже сьогодні передбачені новим земельним законодавством і будуть...