Агросектор отримав у 2019 році 4,5 млрд грн - офіційний коментар
Агросектор отримав у 2019 році 4,5 млрд грн - офіційний коментар

За офіційними даними від Міністерства фінансів України, у 2019 році агросектор України отримав 4,5 млрд грн держпідтримки.

Згідно з повідомленням, перші півроку проходили на тлі політичної невизначеності, пов’язаної з проведенням подвійних виборів, змін цінової кон’юнктури на міжнародних ринках та нових макроекономічних трендів в Україні, зокрема посиленням гривні внаслідок ряду факторів. На жаль, подана вчасно Мінфіном перша середньострокова бюджетна декларація не була розглянута попереднім складом Кабміну і відповідно не була подана до парламенту, а ряд оглядів видатків не було вчасно завершено. Незважаючи на це, було запроваджено багато заходів зі стратегії реформування публічних фінансів, зокрема середньострокового бюджетування, ліквідності, перетворення Державної фіскальної служби. Протягом року Міністерство фінансів вирішувало питання, пов’язані з невиконанням доходної частини бюджету.

За підсумками 2019 року, доходи загального фонду держбюджету зросли на 5,5% г / г до 879,8 млрд грн. Зокрема, доходи від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) виросли на 19,9% г / г до 110 млрд грн і перевищили план на 3,6% через більш високих темпів зростання середньої зарплати, ніж було враховано в бюджеті.

Зросли і надходження від податку на прибуток підприємств (НПП) на 11,8% г / г до 107,1 млрд грн, що на 12,1% більше плану.

Нагадаємо, що в Мінекономіки пообіцяли аграріям до кінця 2019 року року виплатити 1 млрд грн держпідтримки, зважаючи, що за підсумками 2019 року (станом на кінець грудня) вітчизняний агросектор використовував тільки 48% коштів, передбачених державним бюджетом на держпідтримку АПК.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...