Аграрний комітет дискутує щодо 5 варіантів податкового компромісу для аграріїв
Аграрний комітет проголосував за єдиний законопроект відшкодування ПДВ

Сьогодні, Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув 5 варіантів законопроектів щодо спеціального режиму ПДВ для аграріїв №3748, №3748-1, №3748-2, №3749, №3851.

Народний депутат Микола Кучер пропонує у своєму законопроекті запровадити знижену ставку ПДВ у розмірі 7% з 2018 року (після закінчення дії спеціального режиму для агросектору) для виключного переліку соціально важливих продуктів харчування та сировини для їх виробництва (крім реалізації в закладах громадського харчування). «В умовах глибокої девальвації, коли імпортні товари не можуть конкурувати з вітчизняними за ціною, ціна продукції визначається рівнем конкуренції, об'ємом платоспроможного попиту і сукупними податками на відповідну продукцію. Скасування спеціального режиму ПДВ, еквівалентно зростанню оподаткування виробництва відповідних продуктів, у свою чергу зниження ставки ПДВ, навпаки, призводить до скорочення податкового тягаря. Таким чином, одночасне скасування спеціального режиму ПДВ і зниження ставки призведе до того, що підприємства зможуть зберегти наявну рентабельність шляхом підвищення ціни без ПДВ, при збереженні колишньої ціни з ПДВ.

Мінімум 12 млрд грн - субсидії у галузь, які надходять автоматично, не корумповано. Є питання щодо того, добре це чи погано (хтось більше отримує відшкодування ПДВ, а хтось — менше), але загалом 12 млрд — це велика сума, яка прозоро отримується усіма суб’єктами… Ще одне питання — дискримінація за двома реєстрами: один «автомат», а другий — «кулемет». Так не може бути, з цим треба щось робити», — говорить про презентовані законопроекти один з їх авторів народний депутат від БПП Леонід Козаченко.

Можливі зауваження, що конкуренція вітчизняних виробників призведе до подальшого зниження цін є безпідставними, оскільки рівень конкуренції, що визначає рентабельність роботи підприємств, не змінюється. Іншими словами, кошти одержувані підприємствами в рамках спецрежиму ПДВ вже враховані в ціні», — пояснив він.

Народний депутат Олексій Мушак теж наполягає на єдиному податковому законопроекті від аграрного комітету.

Треба це оперативно зробити», — підкреслив він. 

«Сьогодні це не просто дискусія, а формат майбутнього АПК. Уже 20 лютого потрібно здавати декларації з ПДВ. Аграрії цього не зможуть зробити, бо не знають, як це правильно зробити. Це означає, що податківці напишуть їм штрафи і пені», — продовжив підняту дискусію народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Сергій Лабазюк.

Потрібно знайти консенсус, і наш запропонований законопроект інтегровано саме на нього. Вважаю, що аграріїв потрібно підтримувати до 2018 року. Ми не повинні втратити відшкодування експортного ПДВ. Щодо зменшення податків до 7% - ми до цього не готові поки що», — зауважує народний депутат Іван Мірошниченко.

«Вважаю, що треба прийняти за базу закон №3851», — говорить Андрій Кіт.

Ми розробили єдиний нормальний закон. Із комітету повинен вийти лише один закон по ПДВ, в іншому випадку — перспективи буде небагато», — говорить заступник голови аграрного комітету Олександр Бакуменко.

За словами голови аграрного комітету Тараса Кутового, потрібно розробляти єдиний законопроект на базі поданого документу № 3851 від 29.01. 2016 року(автор Олександр Бакуменко, Леонід Козаченко, Сергій Лабазюк, Петро Юрчишин, Микола Кучер та інші), і подавати його в сесійну залу на розгляд. Більшістю голосів комітет підтримав цю пропозицію.

AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

10 лютого 2016
Мінфін — фіктивного ПДВ відшкодовано на мільярд доларів — Яресько
Про це сьогодні повідомила міністр фінансів України Наталія Яресько звітуючи на засіданні парламентського комітету з економічної політики. «З...
8 лютого 2016
7 варіантів «дерибану» ПДВ «у законі». Аналіз поданих у Раду законопроектів
Податкове питання для аграріїв залишається дуже болючим. Народні обранці запропонували аж 7 варіантів його вирішення. На минулому тижні на засіданні...
4 лютого 2016
У Раду подали об’єднуючий законопроект щодо ПДВ (текст документу) — офіційно
Проект відповідного документу зареєстрували на офіційному сайті парламенту — №3851-1 від 04.02.2016 «Про внесення змін до Податкового...

Вибір редакції

13 березня 2023
ТОП-10 найважливіших аграрних законодавчих ініціативи уряду та Мінагро
AgroPolit.com відібрав десять найважливіших постанов, наказів та порядків для роботи аграрного ринку. Серед них ви знайдете такі: механізм бронювання...
6 лютого 2023
Агросектор України під час війни – інфографічий довідник за 2023 рік
З чим прожив 2022 рік агросеткор – детальний аналіз ринку презентовано у щорічному інфографічному довіднику «Агробізнес України під...
6 січня 2023
Ринок оренди сільськогосподарських земель – що чекати цього року?
Як зміниться вартість оренди гектару сільськогосподарські землі у 2023 році? Детально у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com розповів співзасновник...