Харківський тракторний завод буде випускати трактори під прапором України — Ярославський
Харківський тракторний завод буде випускати трактори під прапором України — Ярославський

Про це повідомив власник контрольного пакету акцій "ХТЗ", президент групи DCH Олександр Ярославський.

Ярославський запевнив, що володіє достатнім фінансовим ресурсом, менеджментом та досвідом для відновлення повного виробничого циклу на "ХТЗ". Він позитивно відзначив, що інвестори і адміністрація "ХТЗ" прийняли рішення про початок процедури досудової санації. Це, за словами бізнесмена, дозволить протягом 1-2 тижнів розблокувати рахунки заводу і виплатити заробітну плату працівникам. Крім того, за словами керівника групи DCH, йде робота над перспективним бізнес-планом підприємства.

"Перше і основне — це підписали договір санації. Тепер треба розблокувати рахунки, заплатити зарплату. Я готовий сьогодні заплатити, але справа в тому, що за процедурою, юристи кажуть, розблокування рахунків займе від тижня до двох. 20 млн грн — заборгованість по заробітній платі. Перше, що повинні люди отримати, — заробітну плату. Я готовий її погасити і готовий давати гроші на "оборотку", на виробництво тракторів", — підкреслив Ярославський, додавши, що документи, необхідні для розблокування рахунків, вже передані до суду.

Бізнесмен заявив, готовий самостійно інвестувати в розвиток підприємства і не планує залучати інших інвесторів.

"Мені інвестори не потрібні. Гроші у мене є у самого. Свого часу, в 2010 році, я продав великі активи. Нікого залучати я не збираюся", — сказав він.

Ярославський додав, що в четвер, 9 червня, з Президентом України Петром Порошенко обговорив ситуацію на "ХТЗ". За словами власника контрольного пакета акцій заводу, президент підтримав ідею відновлення виробництва як тракторів, так і техніки подвійного призначення.

"Ми домовилися, щоб підприємство запустити — і тракторне, і військове виробництво. Будьмо оптимістами, що ця зустріч відкриє нам можливості запустити підприємство", — сказав Ярославський.

Бізнесмен також зазначив, як тільки буде знято арешт з рахунків "ХТЗ", підприємство доукомплектується кадрово. Для навчання молодих фахівців будуть залучатися досвідчені працівники, в тому числі ті, які вже пішли на пенсію.

"Для мене цей завод не новий. Я вже тут був. Вдруге я прийшов. Нам потрібно налагодити виробництво тракторів. І все. Фахівці є, виробничі майданчики є. Бажання є, гроші є", — сказав Ярославський.

Говорячи про доцільність держпідтримки тракторобудування, Ярославський зазначив, що державні дотації більш необхідні сільгоспвиробникам, які будуть купувати нові трактори.

"По трактор нам держзамовлення не потрібен. За трактору, що б я запропонував державі, це зробити державну програму підтримки сільгоспвиробника, то, що існує у всіх країнах. Тобто сільгоспвиробнику компенсують якісь його витрати і для нього трактор обходиться дешевше. Від 30% і нижче в багатьох країнах існує державна підтримка сільгоспвиробника", — сказав він.

Ярославський підкреслив, що бачить майбутнє "ХТЗ" процвітаючим і додав, що завод буде "випускати трактора з прапорами України".Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

23 липня 2017
Україна і Грузія створять спільне підприємство для управління поромами
ПАТ «Укрзалізниця» та АТ «Грузинська залізниця» створять підприємство для спільного управління поромами УЗ на Чорному морі....

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...