УЗ закликала Раду зняти земельний податок із земель залізничного транспорту
УЗ закликала Раду зняти земельний податок із земель залізничного транспорту

АТ Укрзалізниця закликає Верховну Раду України включити землі залізничного транспорту (окрім тих, які оподатковуються на загальних підставах), до складу земельних ділянок, які не підлягають оподаткуванню земельним податком. Ініціатива не стосується тих земель, які обкладаються податком на загальних підставах. Про це заявив директор з розвитку бізнесу АТ УЗ Андрій Рязанцев, повідомляє АgroРolit.com.

За словами Рязанцева, це усуне нерівність, зменшить витрати залізничної галузі та збільшить її інвестиційну привабливість, а вивільнені кошти можна буде спрямувати на виконання планів по оновленню компанії, що в підсумку сприятиме зростанню податкових надходжень за іншими статтями.

Директор з розвитку бізнесу УЗ нагадав, що з 1 січня поточного року в Україні вступили в силу зміни до Податкового кодексу України та деяких інших нормативних актів (№ 2628-VIII), серед яких, зокрема, позбавлення АТ Укрзалізниця пільги щодо сплати земельного податку, зокрема в межах смуг відведення.

Фактично, державний монополіст став в повному обсязі сплачувати за всю землю, де розташовуються не тільки об'єкти інфраструктури, а й перони, перегони тощо. Обсяг оподатковуваного землі збільшився на 209,4 тис. Га, розкиданих по всіх областях і Києву. При цьому обсяг земельних податкових відрахувань зріс утричі – з 1,2 млрд грн в 2018 році до 4-4,2 млрд грн в цьому році», – додав він.

Водночас, за словами Андрія Рязанцева, Укрзалізниця – єдиний транспортний кластер, який платить земельний  податок за смуги відводу.

Повідомляється, що ще в квітні поточного року УЗ виступила за встановлення фіксованих ставок податку для земель залізничного транспорту.

Тоді компанія пропонувала встановити податок на земельні ділянки в розмірі 0,25% від їхньої нормативної грошової оцінки у разі, якщо нормативна грошова оцінка таких земель проведена, а також 0,25% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області в разі, якщо нормативна грошова оцінка не проведена. З такою ініціативою компанія звернулася навесні до профільних комітетів Верховної Ради України.

Проект фінплану компанії на 2020 рік писався з того розрахунку, що податок на землю в 2020 році залишиться на тому ж рівні, що і в 2019-му – 4,1 млрд грн.

Нагадаємо, що протягом 2019 року кількість маршрутних зернових станцій в Україні через мережу Укрзалізниці збільшилася майже в 2 рази – з 79-ми до 154-х. 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

14 травня 2020
Озвучено розмір податку на 1 га сільськогосподарських земель для аграріїв
У разі прийняття законопроєкту №3131-1, мінімальне податкове навантаження на землю сільськогосподарського призначення становитиме до 3-4% з...
23 грудня 2019
Андрій Рязанцев: Ми можемо закотити губу, але тоді всі їздитимуть так, як їздимо і зараз
Як пережити збільшення врожаю в Україні в півтора рази та не вбити транспорту інфраструктуру? Що буде із зерновим експортом у 2020 році? Які зміни...
16 грудня 2019
Підсумки сезону вантажоперевезень Укрзалізницею: локомотивів бракувало, вагонів перебір
Після повернення АТ «Укрзалізниця» у підпорядкування Мінінфраструктури про можливі кадрові зміни у товаристві заговорив міністр Владислав...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...