Агросектор України отримає інноваційні рішення завдяки всеукраїнському конкурсу проектів «AGRO CHALLENGE» — прес-служба
Агросектор України отримає інноваційні рішення завдяки всеукраїнському конкурсу проектів «AGRO CHALLENGE» — прес-служба

За підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства  України та ініціативного бізнес-середовища у червні 2016 року стартував Всеукраїнський конкурс проектів у агросфері «AGRO CHALLENGE». Про це повідомляє прес-служба УАК.

Відтак в українських аграріїв та ІТ-компаній сьогодні з’явився шанс створити унікальний бренд України, як постачальника не тільки якісної сільськогосподарської продукції, а й ефективних технологічних рішень для аграрного сектору. 

Мета конкурсу «AGRO CHALLENGE» — відбір перспективних проектів, що зорієнтовані на аграрний сектор, пошук сучасних технологічних рішень, які дадуть можливість як малим аграріям, так і великим агрохолдингам отримати прості, ефективні та актуальні інструменти для вирішення поточних та стратегічних задач; сприяння у комерціалізації створених стартапів та побудова креативних команд, їх підготовка і, в подальшому, виведення проектів на внутрішній та зовнішній ринки.

Програма «AGRO CHALLENGE» включає декілька етапів підготовки проектів: відбір, навчання, нетворкінг, консалтинг від лідерів галузі (аграріїв, науковців та бізнесменів), зустрічі однодумців, цілодобову підтримку у період проведення конкурсу (з червня по листопад).

Ключова особливість та відмінність «AGRO CHALLENGE» від інших проектів у агросфері (стартапів, хабів, конференцій) — це: виявлення реальних проблем та задач агрокомпаній;  підготовка та презентація відповідних технологічних рішень; експертиза проектів на актуальність та перспективність з боку фахівців агробізнесу; впровадження інновацій; імпортозаміщення сучасних технологій.

«Конкурс стартапів та інноваційних ідей «AGRO CHALLENGE» — це важливий крок до розвитку всієї галузі, крок до підвищення інноваційного іміджу України. Сучасні технології вже зараз допомагають сільському господарству вийти на новий рівень продуктивності. Саме тому Міністерство аграрної політики та продовольства України охоче надає підтримку Конкурсу «AGRO CHALLENGE», — коментує заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Владислава Рутицька.

«Сільське господарство формує 17% ВВП України. Агросектор України зараз налічує 40 тис. малих, середніх і великих підприємств. Майже кожен п'ятий українець працевлаштований в цій галузі. Кожен третій долар, який приходить в Україну йде саме від аграрної продукції. Як приклад, я хочу навести сільське господарство, яке в синергії з ІТ-сферою вже мають успішні приклади використання стартапів,  в тому числі і на світовому рівні. Спільними зусиллями ми прискоримо розвиток українських інноваційних проектів та підтвердимо високий рівень інноваційний та інвестиційний імідж України в інших державах. Впевнена, що AGRO CHALLENGE допоможе в цьому», — додає вона.

 «Сільське господарство продовжує залишатися експортним локомотивом в Україні та суттєво впливає на валютно-курсову стабільність і зростання економічних показників. Це означає, що потенціал є, ресурси є, але для досягнення кращих  показників, нам не вистачає інвестицій в розробку інноваційних рішень. Наразі використовуються у переважній більшості консервативні методи, які часто гальмують рух  у сторону співпраці з європейськими ринками. Знання, якими володіють молоді науковці, повинні трансформуватися в якісні продуктові рішення для агросектору. Але їм потрібно створити належну екосистему для розвитку. Конкурс стартапів та інноваційних проектів «AGRO CHALLENGE» створює таку екосистему, тому я активно підтримую цей проект та запрошую всю країну долучитися  до участі у конкурсі», — прокоментував народний депутат України Леонід Козаченко.

До участі у проекті вже приєдналися такі відомі компанії як Intel, Ciklum, «Астарта-Київ», «Сварог-Вест-Груп», AgroGeneration, Kernel, Nestle, Danone та інші.

 «Ми прагнемо зробити фермерство високотехнологічним та інвестиційно привабливим, створити комунікаційну платформу для розробки продуктів, які охоче купують у всьому світі. У нас є план, експертиза та підтримка Мінагрополітики, бізнес-середовища та молоді. За основу конкурсу ми взяли принципи поєднання наукового досвіду з реальними бізнесом, а також європейські орієнтири, одразу, щоб проекти були конкурентоспроможними на міжнародних ринках. Маємо надію на активність молоді та підтримку інших компаній», — заявив президент UCC (Всеукраїнська громадська організація «Рада з конкурентоспроможності індустрії інформаційно-комунікаційних технологій України») Ігор Лисицький.

Заявку на участь у Всеукраїнському конкурсі проектів у агросфері «AGRO CHALLENGE» можна подати на сайті agro2016.com до 15 липня включно.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

13 січня 2020
Іван Мірошніченко: В умовах «ідеального шторму» Володимир Зеленський має дотримуватися принципу «Ukraine first»
Українська політика сьогодні як флюгер: куди вітер – туди і ми. Звісно, гнучкість – хороша якість, але якщо по курсу не шторм в 9 і...
3 січня 2020
Джованні Сальветті: Земельна реформа без обмежень – це $10 мільярдів протягом перших 5 років
Інвестиційний «туманний альбіон» з мінливими погодними умовами — так сьогодні виглядає Україна в очах іноземних компаній. Попри...
1 січня 2020
Олександр Солонтай: «Тіні» Коломойського, Порошенка, Ахметова та інших олігархів нікуди не зникали і не зникнуть у 2020 році
2020-й — рік переломів. Для президента Володимира Зеленського — це пошук миру на Донбасі в межах підписаного попередниками...