Більша відкритість реєстрів на нерухомість і землю — бар’єр для рейдерів — точка зору
Більша відкритість реєстрів на нерухомість і землю — бар’єр для рейдерів — точка зору

Таку думку в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com висловив директор департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України Віталій Гайдук.

«Я вважаю, що ми повинні рухатися у бік відкритих реєстрів у будь-якому вигляді. Що це значить? Ні для кого не повинно бути таємницею, чим ти володієш! Я не думаю, що це буде порушувати права власності. Відкрите суспільство стимулює отримувати власність прозоро і законно, бо якщо ти не хочеш показати чим ти володієш - значить є якісь проблеми», — так прокоментував він питання про те, чи потрібно робити більш відкритим реєстр на право власності земельними ділянками.

На його думку, особливо, це актуально, якщо людина держслужбовець і потрібно розуміти, за які кошти купили ту чи іншу земельну ділянку.

«Реєстри повинні бути відкритими. Будь-яка людина, якщо йому відомі дані людини (прізвище, ім'я, по батькові, ідентифікаційний код) може подивитися чим вона володіє... Особливо, це стосується політиків чиновників…», — пояснив він.

На його думку, максимально відкриті реєстри захищають від рейдерства.

«Адже, по-перше, власник може контролювати стан своєї нерухомості. По-друге, чим більше відкритої інформації — тим більше розголос", — пояснив він.

Тетяна Подопригора, для AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 липня 2016
ТІС виступив ініціатором зниження портових зборів ― Ставніцер
Портові збори сьогодні в Україні просто колосальні. Вище, ніж в Румунії, Болгарії, Росії. Група компаній «ТІС» сьогодні є одним з...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...