ЄБРР і Глобальний екологічний фонд виділять $55,8 млн на підтримку розвитку біоенергетики в Україні
ЄБРР і Глобальний екологічний фонд виділять $55,8 млн на підтримку розвитку біоенергетики в Україні

Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD) спільно з Глобальним екологічним фондом (GEF) профінансують програму підтримки розвитку біоенергетики на суму понад $50 млн. Про це повідомила асоційований директор, заступник голови ЄБРР в Україні Леся Кузьменко, передає Інтерфакс.

«Програма спрямована на технології та системи зі збору, зберігання та переробки агробіомаси. На її реалізацію ми розраховуємо мобілізувати майже $50 млн», — сказала вона на офіційному відкритті програми «Україна: Стійкі інновації в ланцюжку створення вартості в біоенергетиці».

Провідний інженер ЄБРР в Україні Тетяна Маркута уточнила, що загальна сума розрахованої на чотири роки програми становитиме $55,8 млн, і запустити її планується з IV кварталу 2019 року. За її словами, Глобальний екологічний фонд у рамках програми надає грантову підтримку.

Велику частину цих коштів — $50 млн — буде спрямовано на кредитування біоенергетичних проектів у приватному секторі, ще $3,5 млн — на заохочувальні гранти, сказала Маркута. Решту коштів планується направити на інформаційну підтримку та освітні проекти у сфері біоенергетики.

Ми подивимося на варіанти можливого стимулювання розвитку біоенергетики у рамках програми та оберемо два-три напрями, які будуть найвигідніші для України, — додала провідний інженер ЄБРР в Україні.

Вона зазначила, що підтримка розрахована на компанії в сфері агро та логістики, компанії, які можуть працювати з відходами, а також ті, які виробляють і переробляють біомасу.

«Теоретично, будь-яка приватна компанія, яка так чи інакше вплине на розвиток ланцюжка створення біомаси, може стати бенефіціаром цієї програми», — наголосила Маркута.

За словами Кузьменко, у зв'язку з ратифікацією Паризької угоди Україна поставила дуже амбітну мету — до 2030 року знизити викиди парникових газів на 40%.

Ця програма внесе свій внесок у досягнення поставленої цілі. На жаль, частка відновлюваної енергетики становить усього 3% від загального виробництва первинної енергії, — сказала вона

Водночас, за її словами, сільгоспсектор має величезний потенціал агробіомаси, яка може використовуватися для виробництва енергії.

«За оцінками наших фахівців, використовується не більше ніж 5% залишків на полях для переробки та виробництва енергії. Програма спрямована на прискорення виробництва відновлюваної енергії та надання фінансового інструмента, який дасть змогу мобілізувати інвестиції у цей сектор», — уточнила менеджер ЄБРР в Україні. ЄБРР з 2006 року інвестував у проекти з відновлюваної енергетики більше ніж EUR500 млн, зокрема EUR120 млн — у проекти з біоенергетики.

Відновлювана енергетика є нашим пріоритетом, — наголосила Кузьменко.

Нагадаємо, за 5 років у біоенергетику України інвестували понад €500 млн.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 червня 2020
Україна може економити $16 млрд щорічно завдяки переходу на чисті джерела енергії, – МХП
Україна могла б щорічно економити по $16 млрд у разі переходу на чисті джерела енергії. Про це заявив президент компанії-електропостачальника МХП Еко...
23 березня 2020
ЄБРР надасть €15 млн для підтримки українського малого і середнього бізнесу
ЄБРР і провідна українська лізингова компанія «ОТП Лізинг» допомагають вітчизняним малим і середнім підприємствам продовжувати їх...
20 грудня 2019
В Україні запровадять держпідтримку енергетичних культур
У Держенергоефективності підготували зміни до українського законодавства, які запровадять програму державної підтримки вирощування біоенергетичних...

Вибір редакції

17 вересня 2020
Приречені на сМЕРТь: у міністерстві пояснили, як аграріям компенсуватимуть збитки
Декілька років поспіль українські аграрії страждають від несприятливих погодних умов і наслідків зміни клімату. Особливо дістається фермерам півдня...
14 вересня 2020
Розвиток українсько-китайської співпраці: загрози й можливості
Якщо проаналізувати стан українсько-китайського співробітництва у 2014-2019 рр., помітно, що політичний діалог із КНР уже не такий динамічний,...
11 вересня 2020
Поради уряду: як вирішити проблему посухи – агрострахування, зменшення ставки ПДВ, пільгова «нічна» електроенергія
Ще навесні 2020 року у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України анонсували надання грошової компенсації...