Якість української продукції не поступається європейській — Лапа
Якість української продукції не поступається європейській — Лапа

Ми маємо створити для бізнесу комфортні умови, але при цьому повинні гарантувати безпечність української продукції на зовнішньому і внутрішньому ринках. Про це заявив Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа під час Українського інноваційного агропромислового форуму ’16, який відбувся 8 червня в рамках XXVIII Міжнародної агропромислової виставки «АГРО 2016».

Володимир Лапа зазначив, що останнім часом отримує безліч питань щодо якості вітчизняної продукції, зокрема, харчової. У цілому, наголосив Голова, українська продукція досить високої якості та відповідає світовим вимогам: «В українців є комплекс меншовартості: нібито у нас щось гірше, ніж в Європі, Штатах чи Канаді. Це не так, бо у переважній більшості випадків українська продукція за показниками безпечності та якості не поступається продукції, яка виробляється, наприклад, у зазначених країнах».

За його словами, проблема полягає у тому, щоб переконливо донести цю інформацію до міжнародних партнерів. «Наведу лише один приклад. Для того, щоб подати заявку на експорт до ЄС м’яса великої рогатої худоби, потрібно впроваджувати в Україні програму моніторингу, прогнозування і оцінки ризику появи губчастоподібної енцефалопатії ВРХ, яка коштує 35 млн. грн. в рік. І фактично через існуючі фінансові обмеження затримується процес визнання української продукції на закордонних ринках збуту», — зауважив голова Держпродспоживслужби.

Разом з тим, наголосив Володимир Лапа, незважаючи на брак бюджетних коштів, за останній період проведена величезна робота з виходу вітчизняної продукції на світовий ринок.

«Для цього потрібні перевірки. Але не просто перевірки, а перевірки, у результаті яких ми могли б гарантувати безпечність продукції для українського споживача і гарантувати визнання української продукції на світовому ринку збуту. Це наш принцип і ми його будемо дотримуватися, максимально комунікуючи із господарюючими суб’єктами, — заявив голова Держпродспоживслужби. — Наше завдання створити такі умови для роботи бізнесу, які будуть для нього максимально комфортними, але при цьому ми зобов’язані гарантувати безпечність української продукції на зовнішньому і внутрішньому ринках».

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...