Префекти замість голів ОДА – у "Слузі народу" пояснили різницю
Олександр Корнієнко

Місцеві адміністрації буде ліквідовано, а на рівні округів працюватимуть префекти, які будуть держслужбовцями, призначеними президентом (за поданням Кабміну) й по суті представлятимуть державу.

Про це розповів голова підкомітету комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, перший заступник голови депутатської фракції політичної партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко, який виступив на розгляді публічної презентації змін до Конституції України та приорітетів уряду щодо реформування місцевого самоврядування.       

«Повноваження префекта полягають у забезпеченні взаємодії територіальних органів центральних органів виконавчої влади та здійсненні нагляду за додержанням ними Конституції і законів України. Також префекти мають координувати виконання державних програм, спрямовувати і організовувати діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади та забезпечувати їхню взаємодію з органами місцевого самоврядування в умовах воєнного або надзвичайного стану, надзвичайної екологічної ситуації», – заявив Корнієнко.

Як пояснив представник партії «Слуга народу», префект не буде особисто вирішувати долю рішень місцевого самоврядування, він лише контролюватиме їхню законність.

Префект не відміняє, а призупиняє рішення органів місцевого самоврядування, а відміняє та скасовує рішення виключно суд», – пояснив Олександр Корнієнко.

За його словами, серед основних ідей нововведень: запровадження трирівневої системи адміністративно-територіального устрою (громада-округ-регіон), побудова місцевого самоврядування на основі принципів повсюдності та фінансової самодостатності.

Громада – це базова одиниця. Громади будуть покривати всю територію України. Наступний рівень (субрегіональний) – це округ. Округ буде охоплювати територію, приблизно трьох-чотирьох районів. Десь буде два, десь – три, десь – п’ять. Тобто Україна – це близько 100 округів. І наступний, найвищий рівень – це регіон. До регіонів ми пропонуємо вносити області та автономну республіку Крим», – заявив Корнієнко.

За словами голови підкомітету комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, питання щодо впровадження нових норм та ініціатив будуть розглянуті до кінця поточного року.

«Разом із зазначеними змінами напрацьовуватимуться й законопроекти, які стосуються децентралізації. Проект конституційних змін буде спрямований до Конституційного Суду України вже на поточній сесії Верховної Ради», – заявив Олександр Корнієнко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

2 березня 2020
До законопроєкту про адмінтерустрій пропонують розділ про судову процедуру щодо порушень префектів
До законопроєкту про адміністративно-територіальний устрій пропонують внести розділ, де пропишуть судову процедуру притягнення до відповідальності...
27 лютого 2020
До функцій префекта передадуть координацію медицини, освіти та правоохоронної системи
До функцій префекта у громадах передадуть координацію медицини, освіти та правоохоронної системи. Про це повідомив Олександр Корнієнко. Він розповів,...
26 лютого 2020
У «Голосі» готові підтримати зміни до Конституції в питанні децентралізації
У фракції «Голос» готові підтримати законопроект, який внесе зміни до Конституції України в питанні децентралізації. Про це повідомив...

Вибір редакції

16 червня 2021
Порядок та напрямки отримання держпідтримки українським виробникам зрошувальної техніки – офіційно
Представникам АПК відвоювали фінансову підтримку українських виробників зрошувальної техніки з бюджету на 2021 рік. Це випливає із аналізу проекту...
4 червня 2021
Виноробство в Україні: сучасний стан і перспективи
Голова громадської спілки «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України»  Володимир Печко розповів про сучасний стан...
8 червня 2021
Нові інструменти та процедури у процесі просторового планування та впорядкування земель
Якщо вести мову про комплексні плани просторового розвитку громад, які вже сьогодні передбачені новим земельним законодавством і будуть...