У 2020 році на розвиток АПК хочуть виділити 8,4 млрд грн — деталі
У 2020 році на розвиток АПК хочуть виділити 8,4 млрд грн — деталі

На розвиток агросектору на 2020 рік мають виділити близько 8,4 млрд грн держпідтримки. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Аграрний комітет Верховної Ради готує звернення до Міністерства фінансів з проханням виділити додаткові 4 млрд грн на розвиток АПК після відкриття ринку землі.

Нагадаємо, у проекті бюджету на 2020 рік передбачено 4,4 млрд грн на розвиток фермерів. Тоді як законодаство передбачає, що не менш як 1% аграрного ВВП мусить надходити на програми розвитку. Це означає, що на розвиток АПК має бути передбачено щонайменше 8,4 млрд грн.   

Також передбачається, що фермерам з бюджету-2020 компенсуватимуть відсоткову ставку за банківськими кредитами

Як повідомив голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Артем Чорноморов, у п’ятницю відбулося засідання підкомітету, на якому було введено поправки до бюджету про програми держпідтримки АПК, внесені до 1 жовтня 2019 року.

За словами Чорноморова, було вирішено включити у звернення до Кабміну та Мінфіну інформацію про кошти, згідно з 42 розділом ст. 6 Бюджетного кодексу України про 1% аграрного ВВП, які заплановані на 2019 рік у наявних програмах допомоги:

  • Фінансова підтримка заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів – 150 млн грн.
  • Фінансова підтримка фермерських господарств – 150 млн грн.
  • Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними – 400 млн грн.
  • Програма здешевлення кредитів невеликим фермерським господарствам – 100 млн грн.
  • Державна підтримка тваринництва, переробки продуктів с/г, аквакультури, рибальства – 2,5 млрд грн. Сюди не ввійшло птахівництво, крім водоплаваючих птахів та індиків.
  • Компенсація с/г техніки та комплектуючих – 600 млн грн.
  • Часткова компенсація вартості електроенергії, використаної для поливу сільськогосподарських культур на зрошуваних землях – 100 млн грн.

Загальна сума, передбачена 1% аграрного ВВП, становить 8,4 млрд грн, зокрема 4 млрд грн компенсації кредитної ставки на купівлю землі.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

27 жовтня 2019
Донеччина збільшила виробництво продукції АПК на 16,8%
Обсяг сільськогосподарського виробництва в Донецькій області (без урахування частини тимчасово окупованій території) в січні-вересні 2019 року...
17 жовтня 2019
Оприлюднили детальний аналіз 8 програм держпідтримки АПК
Станом на 4 жовтня 2019 року за вісьмома програми аграріям перераховано 1,866 млрд грн (заплановано на рік 5,963 млрд...
17 жовтня 2019
Депутати попросять у міністерства фінансів додаткові 4 млрд грн на розвиток фермерів
Аграрний комітет Верховної Ради готує звернення до міністерства фінансів з проханням виділити додаткові 4 млрд грн на розвиток АПК після відкриття...

Вибір редакції

11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...
10 січня 2022
Данило Гетманцев: Мені всім виробникам хочеться дати нульову ставку ПДВ
Нова податкова реформа в Україні ґрунтуватиметься на відбіленні заробітних плат і доходів. Під цим соусом її автори закладають зменшення ставки...
4 січня 2022
Аграрні закони 2021: податки, оренда, ринок землі, кредитування
Двадцять аграрних законів ухвалила Верховна Рада у 2021 році. Держпідтримка АПК, кредитування аграріїв та оподаткування, децентралізація та...