Тваринництво в Україні має серйозні перспективи розвитку, — «Укрлендфармінг»
Тваринництво в Україні має серйозні перспективи розвитку, — «Укрлендфармінг»

Група компаній «Укрлендфармінг» (Ukrlandfarming) Олега Бахматюка почала масштабну реорганізацію напрямку тваринництва. На думку фахівців компанії, тваринництво в Україні має серйозні перспективи розвитку з огляду на дефіцит молока і м'яса на нашому ринку, але потребує підтримки держави. Про це повідомив в коментарі «ДС» керівник департаменту тваринництва Групи компаній «Укрлендфармінг» Володимир Педан.

«Сьогодні ринок цільного молока і молокопродуктів в Україні виглядає цікавим і перспективним, так як за останні роки спостерігається тенденція до зниження поголів'я великої рогатої худоби. — вважає Володимир Педан. — Але така ситуація, на мою думку, є критичною в цілому, так як це безпосередньо впливає на продовольчу безпеку державиг».

Згідно статистики, на підприємствах і в фермерських господарствах України утримується близько 400 тис. молочних і 34 тис. м'ясних корів. За перше півріччя поголів'я молочних корів вже скоротилося на 20 тис. голів, що призвело до зростання ціни на незбиране молоко і дефіциту сировини для переробників.

Також керівник департаменту тваринництва «Укрлендфармінг» назвав законодавчі пріоритети, які могли б посприяти розвитку тваринництва. У їх числі: прив'язка кількості орної землі, яку утримують орендарі або власники землі, до утримання ВРХ з розрахунку на 1 га, пряма дотація на площі землі, які використовуються під кормові культури, доведення держстандартів вмісту пальмової олії в молочних продуктах до міжнародних норм.

На мій погляд, одна з причин, що призводять до скорочення поголів'я корів в Україні — це непродумана і неправильна система дотацій для товаровиробників, низький експортний потенціал підприємств по переробці молока, а також низька купівельна спроможність населення, — говорить Володимир Педан.

«Укрлендфармінг» — один з найбільших українських агропромислових холдингів, який належить українському бізнесменові Олегу Бахматюку. Агрохолдинг управляє одним з найбільших в Україні земельних банків загальною площею близько 500 тис. га. Група компаній окрім тваринництва займається також вирощуванням зернових і олійних культур, насіння, виробництвом яєць і яєчних продуктів (Avangardco IPL).

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

27 листопада 2019
Агарії можуть втратити європейський ринок тваринництва, – ФАО
Якщо Україна не ухвалить законодавчих актів щодо благополуччя тварин та антибіотикорезистентності, тобто, не адаптує своє …
14 жовтня 2019
На підтримку тваринництва потрібно виділити 3,5 млрд грн дотацій, – Паламар
У проекті держбюджету на 2020 рік на підтримку тваринництва потрібно виділити 3,5 млрд грн дотацій. Про це заявила …
24 вересня 2019
Відкриття ринку землі відновить справедливість, — Олег Бахматюк
Відкриття ринку землі відновить справедливість у ситуації, коли українці фактично були позбавлені права власності на свою …

Вибір редакції

2610
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4415
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …