США надасть Україні $1 млрд кредитних гарантій — джерело
США надасть Україні $1 млрд кредитних гарантій — джерело

Україна та США сьогодні підписали угоду про надання Україні кредитних гарантій на суму $1 млрд. Про це повідомиляє прес-служба Міністерства фінансів України.

"3 червня відбулось підписання угоди про надання кредитних гарантій обсягом $1 млрд між урядами України та США. Переговори щодо ініціювання підписання цієї угоди проводились між вищим керівництвом України та США", — йдеться у повідомленні.

Вказано, що від уряду України угоду підписав міністр фінансів України Олександр Данилюк, від уряду США — посол США Джеффрі Р. Пайєтт та уповноважений представник місії USAID Джоель Сандефур.
"Завдяки цій угоді Україна отримає додаткові можливості для підтримки та захисту найбільш уразливих українців від впливу економічних факторів", — додали у відомстві.

Ця гарантійна угода є частиною дво- та багатосторонньої економічної підтримки України, що "включає чотирирічну програму МВФ (Механізм розширеного кредитування), та відображає збільшення підтримки економічних реформ українського уряду".

"Ця гарантійна угода покликана підтримати програми економічних реформ України, що підтримується МВФ, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та іншими членами міжнародної спільноти, а також забезпечити подальший доступ України до ринків капіталу", — сказано у повідомленні.

У Мінфіні повідомили, що кошти у розмірі 1 млрд дол., що будуть залучені від випуску облігацій під кредитні гарантії США, "надійдуть до загального фонду державного бюджету".

"Ці кошти будуть використані на соціальну підтримку найбільш уразливих українців від впливу економічних факторів, у тому числі в результаті приведення тарифів на газ до ринкового рівня", — йдеться у повідомленні.

"Від імені уряду і народу України я хочу щиро подякувати США за постійну і незмінну підтримку. Ця угода про надання кредитних гарантій є важливою для підтримки економічних реформ та соціального захисту уразливих українців", — заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Вказано, що ця угода є вже третьої кредитною гарантією, що Україна отримала від уряду США. Дві попередні угоди, які були укладені у 2014 та 2015 роках, дозволили Україні залучити $2 млрд на зовнішніх ринках за рекордно низькими ставками та спрямувати їх на втілення програми реформ.

Ключовими фактами щодо угоди у Мінфіні назвали випуск єврооблігацій на суму $1 млрд на міжнародних ринках капіталу; строк погашення 5 років (у 2021 році); рекордно низька відсоткова ставка за всю історію України, як для випусків єврооблігацій, яка прогнозно складе не вище 2 відсотків річних.

УНІАН

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...