Найвища вартість оренди землі зафіксована на Кіровоградщині
Найвища вартість оренди землі зафіксована на Кіровоградщині

За І півріччя 2019 року середня вартість гектара оренди, досягнута на електронних земельних торгах (аукціонах), склала по Україні 4,4 тис. грн або 26,6% від нормативної грошової оцінки (НГО). Такі дані повідомила заступниця директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Ольга Ходаківська.

За результатами досліджень науковців Інституту аграрної економіки, найвища вартість оренди одного гектара сільськогосподарських угідь державної власності зафіксована на Кіровоградщині – 8,4 тис. грн, а найнижча – 0,9 тис. грн – на Закарпатті.

У центральному регіоні окрім Кіровоградщини, найбільше за право оренди державних земель платили на Полтавщині (7,5 тис. грн), Вінниччині (7,3 тис. грн) та Черкащині (5,4 тис. грн). На Хмельниччині вартість оренди одного гектара сільгоспугідь державної власності виявилася на рівні середньої по країні – 4,4 тис. грн. Найдешевшим у регіоні стало право оренди сільгоспземель на Дніпропетровщині – 2,4 тис. грн/га», – зазначила експерт.

Ольга Ходаківська пояснює, що вартість оренди залежить від попиту на землю, рівня конкуренції, виду сільськогосподарських угідь – рілля, сінокоси, пасовища або багаторічні насадження, якісного стану земельних ділянок, рівня обізнаності потенційних покупців. 

Щодо інших регіонів, то на півночі України найдорожчим гектар орендованих державних угідь є на Київщині – 4,8 тис. грн. Дешевша оренда на Чернігівщині (3,6 тис. грн) та Житомирщині (3,5 тис. грн).

Вартість права оренди на землі сільськогосподарського призначення державної власності на сході коливається у межах 2-4 тис. грн/га, що нижче середнього рівня по країні. У Сумській та Луганській областях вона є однаковою – по 3,0 тис. грн/га. У Харківській області гектар орендованих угідь вдалося виторгувати за 4,0 тис. грн, а у Донецькій – за 2,0 тис. Грн.

У західному регіоні України найвища вартість прав оренди, набутих на електронних земельних торгах, не перевищила середнього значення по країні й становила 4,3 тис. грн/га на угіддя на Івано-Франківщині. У Чернівецькій і Львівській областях вартість виявилася однаковою і становить 3,9 тис. грн/га, Тернопільській – 2,8 тис. грн/га, Волинській – 1,6 тис. грн/га, Рівненській – 1,2 тис. грн/га. Найнижчою серед областей даного регіону вона є у Закарпатській – 0,9 тис. грн/га.

На півдні висока вартість оренди в Одеській області – 6,6 тис. грн, що у 1,5 рази перевищує середній показник по країні. На Миколаївщині вона наразі становить 3,9 тис. грн, Херсонщині – 2,4 тис. грн, а у Запорізькій області – 2,2 тис. грн/га.

Нагадаємо, аграрії вимагають у Зеленського заборонити продаж землі іноземцям.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 серпня 2019
Ольга Трофімцева: Президентський законопроект про обіг с/г земель передбачає допуск юросіб до ринку землі
Президентський законопроект про обіг земель сільгосппризначення в Україні, який має бути оприлюднений протягом двох тижнів, передбачає допуск...
28 серпня 2019
Назвали умову успішного функціонування земельної реформи в Україні
На першому етапі відкриття ринку землі необхідно виконати приватизацію експериментальних великих та середніх наділів на відкритих конкурсах з...
23 серпня 2019
Аграрії вимагають у Зеленського заборонити продаж землі іноземцям
Аграрії звернулися до президента України Володимира Зеленського на конституційному рівні заборонити продаж сільськогосподарської землі іноземцям...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...