Відбувся круглий стіл із обговорення законопроекту щодо особливостей приватизації підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери — прес-служба
Відбувся круглий стіл із обговорення законопроекту щодо особливостей приватизації підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери — прес-служба

31 травня 2016 року за ініціативою Держпродспоживслужби відбувся круглий стіл із обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі» щодо врегулювання процесу приватизації підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери». Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

 У роботі круглого сталу взяли участь Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, заступник Голови Держветфітослужби Олександр Вержиховський, представники Мінагрополітики, Фонду держмайна, підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери, експерти в сфері реформування агропромислового комплексу.

Голова Держпродспоживслужби наголосив на актуальності роздержавлення ветлікарень та ветеринарних і фітосанітарних лабораторій. За його словами, це дозволить диверсифікувати систему контролю, розвантажити місцеві бюджети, делегувати повноваження на регіональний рівень, залучати приватні господарюючі суб’єкти до роботи із забезпечення епізоотичного благополуччя країни.

«Система організації ветеринарних лікарень і лабораторій є надто громіздкою і може бути оптимізована, у тому числі шляхом роздержавлення», — зазначив Голова Служби.

За словами заступника Голови Держветфітослужби Олександра Вержиховського, розробка законопроекту та сьогоднішня зустріч відбулася тому, що «питання назріло із середини» — тобто самі регіони ініціюють проведення приватизації ветлікарень і ветеринарних лабораторій.

«Пора делегувати повноваження. Не треба боятися давати приватникам робити справу, яку робить держава», — зазначив Олександр Вержиховський.

У свою чергу начальник Управління економічної діяльності Михайло Лемак наголосив, що під час роботи автори законопроекту намагалися врахувати інтереси всіх зацікавлених сторін, створити механізми підтримки ветеринарної медицини, забезпечення епізоотичного благополуччя країни, а також створити соціальні гарантії забезпечення прав тих спеціалістів, які сьогодні працюють у системі.

Учасники зібрання обговорили основні аспекти законопроекту, зібрали пропозиції і зауваження для подальшого доопрацювання експертним середовищем.

Нагадаємо, що законопроект щодо врегулювання процесу приватизації підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери опубліковано на сайті Держпродспоживслужби для громадського обговорення.

Як зазначається у пояснювальній записці, зараз до сфери управління Держпродспоживслужби належить 614 лікарень і 319 лабораторій ветеринарної медицини, а також 61 інших підприємств, установ та організацій державної форми власності. Переважна більшість таких підприємств є комерційно непривабливими і лише в деяких випадках можуть становити цінність, виключно через наявність нерухомого майна. Вартість оформлення всіх правовстановлюючих документів на нерухоме майно може перевищувати вартість можливого доходу отриманого від його продажу. За таких умов, приватизація вказаних підприємств за загальними умовами неможлива та недоцільна. Вказані підприємства відіграють важливу соціальну функцію, оскільки представлені практично у всіх районних адміністративно-територіальних одиницях. У той же час, застаріле обладнання, відсутність належного фінансування та неможливість залучення інвестицій призводить до занепаду даних закладів. Фактично, найбільш зацікавленими у збереженні та розвитку вказаних підприємств є його трудовий колектив, який до того ж має відповідний досвід роботи у цій сфері. З огляду на це, завданням держави є забезпечення прозорої та ефективної приватизації вказаних підприємств, а також створення умов щодо їх подальшого розвитку.

Основною метою проекту Закону є впровадження спрощеного процесу прозорої приватизації, що забезпечить передачу засобів виробництва трудовому колективу, збереження робочих місць та соціальної значущості закладів ветеринарної медицини та фітосанітарної сфери.

Закликаємо фахівців ветеринарної галузі, експертне середовище та громадськість долучитися до широкого обговорення цього законопроекту.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...