Український агробізнес поліпшив інфляційні та курсові очікування в II кварталі 2019 р.
Український агробізнес поліпшив інфляційні та курсові очікування в II кварталі 2019 р.

Український бізнес очікує уповільнення інфляції та ослаблення девальвації національної валюти. Такі результати регулярного опитування ділових очікувань підприємств, проведеного Нацбанком України у другому кварталі цього року.

Нагадаємо, агросектор у 2018 році сформував 7,1% всіх податків.

«Середнє значення обмінного курсу через 12 місяців — 28,82 грн/$1 (у І кварталі 2019 року — 29,32 грн/$1)», — йдеться в документі, оприлюдненому регулятором у вівторок.

Згідно з ним, якщо в І кварталі цього року респонденти оцінювали інфляцію в наступні 12 місяців у 9%, то в ІІ кварталі їхні очікування покращилися до 7,7%.

Нацбанк додає, що українські компанії також поліпшили очікування щодо економічного зростання в Україні та розвитку власного бізнесу, хоча індекс ділових очікувань (ІДО) на наступні 12 місяців дещо знизився — до 117,8% з 119,7% кварталом раніше.

За даними опитування, підприємці стали краще оцінювати свій поточний фінансово-економічний стан — позитивний баланс відповідей 12,6% проти 8% у першому кварталі. Поліпшити його вони сподіваються завдяки зростанню виробництва і обсягів продажів продукції, перш за все, на експорт. Для цього компанії планують збільшити інвестиції в обладнання, активніше залучати кредитні ресурси.

Вперше після I кварталу 2018 р. респонденти відзначили можливість задовольнити несподіване збільшення попиту за рахунок власних виробничих потужностей: баланс відповідей став позитивним на рівні 1,9% після мінус 0,1% в I кварталі.

Майже третина компаній — 29,5% — очікує поліпшення свого фінансового стану протягом наступних 12 місяців, тільки 6,6% — погіршення, що поліпшило баланс відповідей до 22,9% з 20,8% кварталом раніше. Решта компаній не прогнозують змін. Найбільш оптимістично налаштовані компанії в сфері будівництва.

Майже 40% компаній прогнозують зростання обсягів продажів протягом наступних 12 місяців і 9,8% очікують їх зниження, що виводить на позитивний баланс відповідей у 30,2%, що дещо гірше за 34,4% за підсумками І кварталу.

Найбільш оптимістично налаштовані підприємства будівництва, сільського господарства, переробної промисловості й торгівлі", — йдеться в повідомленні.

Дещо знизилися і очікування інвестиційних витрат на машини, обладнання та інвентар: баланс відповідей 22,6% проти 24,7% кварталом раніше, а також залучення іноземних інвестицій — відповідно 15,3% проти 18,4%.

Крім того баланс відповідей про очікування зростання кількості працівників зменшився до 4,4% з 5,4%.

Бізнес також знизив очікування щодо підвищення зарплати працівникам: частка компаній, які прогнозують незмінність витрат на оплату праці протягом наступних 12 місяців, зросла з 25,4% до 33,7%, а кількість тих, що очікують зростання, скоротилася з 74,1% до 65,4%. Менш як один відсоток компаній прогнозують зниження зарплат.

Опитування проводилося з 3 травня до 4 червня, в ньому взяли участь 699 підприємств з 22 регіонів країни.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

12 серпня 2019
Дефляція в Україні в липні становить 0,6%
Споживчі ціни в Україні в липні 2019 року знизилися на 0,6% до червня цього року, тоді як у річному вимірі інфляцію зафіксовано на рівні 9,1%. Про це...
12 липня 2019
Які можливості дає агробізнесу угода про ЗВТ з Ізраїлем
Підписана між Україною та Ізраїлем угода про зону вільної торгівлі (ЗВТ) містить мінімальні можливості для українського агробізнесу. Це випливає із...
11 липня 2019
Міністра юстиції Петренка звинуватили у заволодінні бізнесом через державні інструменти
Бізнесмени заявили про вчинення злочину міністром юстиції України Павлом Петренком, передбаченого ст.ст. 364, 369-2 Кримінального кодексу України у...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...