Рибний патруль готовий до виходу «на воду», щодо його оснащення сучасною технікою ВР голосуватиме 31 травня — прес-служба в
Рибний патруль готовий до виходу «на воду», щодо його оснащення сучасною технікою ВР голосуватиме 31 травня — прес-служба

31 травня Верховна Рада голосуватиме за виділення коштів на оснащення «пілотного» рибоохоронного патруля Київщини сучасною технікою. Про це повідомляє прес-служба Держрибагентства.

Йдеться про «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», що передбачає виділення 15 мільйонів гривень на придбання сучасної форми, катерів, дронів та тепловізорів тощо. Ці кошти Мінагрополітики та Держрибагентство знайшли всередині бюджету на агрокомплекс. Внесення законопроекту у повістку дня підтримало 234 депутати.

«Запуск рибного патруля — перший крок у створенні на українських водоймах системи контролю європейського рівня. Реформа, на яку чекає 30 тис працівників рибного господарства та 11 мільйонів-рибалок любителів. «Пілотний» рибний патруль сьогодні готовий на 95%» — повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів. — Єдиним невирішеним питанням на сьогодні лишилася техніка. Та, що є на балансі у ліквідованої рибоохорони — брухт. Щодо придбання сучасної для Київського «пілоту» ми сподіваємося на підтримку реформи з боку держави».

За його словами, з 2000 претендентів через відкритий конкурс було відібрано 44 патрульних для Київщини, зарплату інспекторам підвищено у 2,5 рази.

«Ми провели фахове навчання рибних патрульних: теорія – іхтіологія, законодавство. Практика – управління плавзасобами, вогнева підготовка, надання першої медичної допомоги, основи самооборони та затримання порушників. Вже 1 червня рибний патруль готовий приступити до роботи», — зазначив Голова Держрибагентства.

Нагадаємо, перший в Україні рибний патруль розпочав навчання теоретичним дисциплінам 15 квітня, а з 16 по 31 травня тривають практичні навчання, фото звіт з них доступний за лінком. У підготовці рибного патруля були залучені викладачі Національного університету біоресурсів і природокористування, тренери національної поліції, експерти із вогневої підготовки та парамедицини. Наприкінці червня рибні патрульні проходимуть курси підвищення кваліфікації у спеціалістів з Норвегії.
Новітні технології дозволять вибудувати на водоймі якісно нову систему контролю. Наприклад, нові катери в кілька разів економніше споживатимуть пальне. Використання дронів дозволить раціонально використовувати технічний та людський ресурс. В середньому ширина річки — 2 кілометри, водосховища — 10. За допомогою дрону із радіусом охоплення в 4 км рибні патрульні зможуть швидко та ефективно відслідковувати інформацію на водоймі, не витрачаючи час на те, щоб дістатися з одного берега на інший.

«Реальний, запущений, працюючий патруль Київщини буде наочною демонстрацією серйозності намірів і проєвропейських підходів держави до реформування рибного господарства. Протягом 2016 року досвід «пілотного» патруля буде використано по всій території України», — заявив Ковалів.

Комплексне реформування системи контролю у рибному господарстві також передбачає запровадження електронної системи моніторингу суден та звітності про вилов для рибалок-промисловиків, а також сертифіката походження риби.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...