У Мінагрополітики затвердили 6 нормативних документів для введення в дію «органічного закону»
У Мінагрополітики затвердили 6 нормативних документів для введення в дію «органічного закону»

У Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Про це повідомляє прес-служба відомства.

Нагадаємо, AgroPolit.com проаналізував 9 основних змін закону про органічну продукцію, який почне діяти з 2 серпня 2019 року. Більше про органічний ринок в Україні читайте в ексклюзивному матеріалі за посиланням.

«До вступу в дію «органічного закону» залишається менше місяця. І сьогодні ми маємо чітко розуміти, що ми вже зробили, що ми зараз робимо, і що маємо закінчити до 1-го серпня, щоб 2-го серпня новий закон запрацював на повну силу», — підкреслила в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

Під час заходу було зазначено, що на сьогодні вже розроблено та затверджено низку нормативно-правових актів, передбачених Законом України № 2496-VIII, серед яких:

  • наказ Мінагрополітики від 22.02.2019 № 67, зареєстрований в Мін’юсті 14.03.2019 за № 261/33232, яким затверджено державний логотип для органічної продукції.
  • наказ Мінагрополітики від 19.03.2019, зареєстрований в Мін’юсті 09.04.2019 за № 375/33346, яким затверджено Порядок підтвердження спеціальних знань інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції у сфері органічного виробництва».
  • Крім того розроблено проект постанови КМУ «Про затвердження порядку (детальних правил) органічного виробництва та обігу органічної продукції», який погоджено із зацікавленими ЦОВВ та готується до направлення на проведення юридичної експертизи Мін’юстом.
  • Проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення реєстрів» направлено на погодження до заінтересованих ЦОВВ.
  • Проект наказу Мінагрополітики «Про затвердження Переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), які дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до використання в гранично допустимих кількостях», погоджено із заінтересованими ЦОВВ і на даний час опрацьовується ДРС.
  • Також підготовлено проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку сертифікації органічного виробництва та обігу органічної продукції» та  проект наказу Мінагрополітики «Про затвердження Порядку ведення Переліку органів іноземної сертифікації», які готуються до надсилання на погодження із зацікавленими ЦОВВ.

Робоча група продовжує працювати над розробкою інших нормативно-правових актів, необхідних для законодавчого врегулювання органічного ринку України.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

25 липня 2019
Що повинен знати споживач про органічну продукцію – Лапа
2 серпня 2019 року набуває чинності закон №2496-VIII «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та...
17 липня 2019
ТОП-10 країн, куди експортується українська органічна продукція
Нідерланди й Німеччина формують 40% експортної виручки українських виробників органіки. Про це пише UkraineFood.org. Нагадаємо, Україна...
3 липня 2019
Україна посідає 20-те місце у світі за площею сільськогосподарських угідь, зайнятих під органічним виробництвом
Темпи зростання українського органічного виробництва в 5,4 разу вищі, ніж у країнах Європи, та майже в 5 разів вищі, ніж у світі. В Україні...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...