У 2019 році Україні може зібрати рекордний врожай пшениці – прогноз
У 2019 році Україні може зібрати рекордний врожай пшениці – прогноз

Цього року врожай пшениці буде високим: згідно з прогнозами, Україна може отримати близько 30 млн т пшениці, що є рекордним показником для України. Про це розповів Олексій Єрьомін, аналітик компанії Agritel, повідомляє infoindustria.com.ua. 

Нагадаємо, що за шість років (дослідження виконано за 2010–2016 рр.) конкурентоспроможність українських сільськогосподарських виробників суттєво зросла — в середньому майже на третину, або на 27%. 

Фахівець зазначає, що озимій культурі дещо зашкодили дощі, які пройшли на Західній Україні. Проте суттєвого впливу на загальну картину це не матиме, лише погіршить якість зерна у цьому регіоні.

Ціни на даний момент дещо нижчі, ніж торік. Вони коливаються від $165 до $175 за одну тонну на базисі CPT в залежності від класу пшениці.

Очікується, що цього року буде менше фуражної пшениці, тоді як зазвичай в Україні співвідношення фуражу до товарного зерна становить 50/50.

Але тут постає питання меморандуму на експорт товарної пшениці. І для того, щоби його обійти, гравці ринку можуть йти на хитрощі та маркувати товарну пшеницю як фуражну. Проте, ще не зрозуміло, чи буде взагалі підписуватись цей меморандум у 2019 році, враховуючи гарні перспективи на врожай. У нашого основного конкуренту – Росії, цього року рекордного врожаю не буде. Згідно зі світовими прогнозами, там очікується урожай на рівні 78 млн т. Проте на нашу думку та за даними російських джерел врожай буде дещо вищим. Тому російське зерно буде конкурувати із нашим на ринку Єгипту. Перші тендери на російську та румунську пшеницю у цій африканській країні завершились із ціною $196 за т на базисі FOB Чорне море", — додає Єрьомін.

Але, як відзначають аналітики, перші закупівлі в Єгипті завжди відбуваються за нижчою ціною, ніж подальші продажі. Наша пшениця дещо дешевша за російську, але усю перевагу нівелює ціна доставки, яка більша за поставки з Росії та становить приблизно $13 за тонну.

Таким чином фінальна ціна для Єгипту на українську пшеницю майже така сама, як і на російську. А отже варто очікувати на важку конкуренцію за цей ринок, додає фахівець.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 липня 2019
Зібрано понад 15 млн т ранніх зернових культур, – Мінагрополітики
Станом на 12 липня українські сільгоспвиробники провели збирання ранніх зернових і зернобобових культур на площі 4,5 млн га (46% до прогнозу). Про це...
12 липня 2019
Кількість пестицидів для вирощування пшениці зростає на 9-12% щороку
Протягом останніх 5 років спостерігається висхідна тенденція: щороку використання пестицидів на озимих культурах збільшується на 9-12%. Зростання...
7 липня 2019
«Укрхлібпром» заявляє про брак у 2019 р. продовольчого жита для виробництва хліба та хлібобулочних виробів
Дисбаланс попиту та пропозиції продовольчого жита на внутрішньому ринку призвів до коливання цін на окремі види хлібобулочної продукції, а ціна на...

Вибір редакції

9 липня 2019
Ринок м'яса та м'ясопродуктів в Україні за 2017-2019 роки
AgroPolit.com спільно з аналітиками Української аграрної асоціації (УАА) вивчив внутрішню структуру ринку м'яса і з'ясував, скільки ж кілограмів...
11 липня 2019
Продаж державних земель: чи варто починати відкриття земельного ринку саме з цього?
У контексті наближення парламентських виборів і заяви Володимира Зеленського й керівництва партії «Слуга народу» про намір відкрити в...
10 липня 2019
Іван Фурсенко: Дострокові місцеві вибори у 2019-му стануть помилкою, яка відкине країну назад
На шпагаті регіони та все місцеве самоврядування. Це основні 5-річні здобутки розпіареної децентралізації та зміни адміністративного-територіального...