В Україні презентовано «Барометр щастя»: лише половина громадян задоволені
В Україні презентовано «Барометр щастя»: лише половина громадян задоволені

Менше половини українців (44%) задоволені своєю теперішньою роботою і більш ніж половина (51%) вважають недостатньою свою зарплатню для нормального життя. Про це свідчать результати експрес-дослідження «Барометр щастя в Україні», проведене Європейською Бізнес-Асоціацією (ЄБА) і презентоване сьогодні в рамках заходу «Трудова міграція: виклик для України», повідомляє кореспондент AgroРolit.com.

Цього року Інтегральний показник Барометру склав – 2,61 бала з 5-ти можливих за шкалою Лайкерта (+0,14 балів порівняно з минулим роком).

Найвищі оцінки в рамках дослідження українці поставили за такими позиціями:
3,32 бала – поточна робота
3,24 бала – соціальне життя
2,90 бала – загальний досвід життя в Україні
2,55 бала – система освіти.

Нижчі оцінки:
2,51 бала – рівень доходів
2,39 бала – охорона здоров’я
2,39 бала – дотримання прав
2,20 бала – екологія
2,11 бала – рівень безпеки.

Виконавчий директор ЄБА так прокоментувала результати,:

Асоціація вже вдруге проводить власне дослідження рівня щастя українців, і вдруге результат Індексу опиняється у негативній площині. Наші дані підтверджуються і світовими звітами, так, згідно з World Happiness Report, Україна посідає 133-тє місце зі 156 країн, а отже, входить у тридцятку найнещасніших країн світу. Це потужні сигнали того, що країна потребує комплексних структурних змін та реформ. Мають бути забезпечені базові потреби громадян почуватися безпечно та матеріально захищеними. Отже, передусім, має бути стабілізована ситуація на сході та сформовані умови для економічного зросту, продовжені реформи освіти та сфери охорони здоров’я. Ми бачимо деяке зростання окремих складових індексів, що вселяє обережний оптимізм, маємо зробити все, щоби ця тенденція збереглася".

Як наслідок, все більше українців виїжджають за кордон у пошуках більш щасливого життя. За даними Державної служби статистики України, з початком війни на сході у 2014 році близько 1,3 млн українців емігрували до інших країн.

Для того, щоб подолати цей негативний тренд, від бізнесу прокоментував присутній на заході СЕО та власник групи компаній Ukrlandfarming Олег Бахматюк.

Словом, економічний націоналізм, протекціонізм – погано для України. Для США, Китаю, ЄС – це добре, а для нас чомусь ні. Наразі у нас 28 тис. працюючих. Ця кількість зменшилась через міграційні процеси трудових ресурсів з України. Компанія сплачує 100% відсотків «білу» зарплатню. За минулий рік вона зросла на 90% і збільшуватиметься, зокрема й під впливом трудової міграції», — розповідає він. Бахматюк наголосив, що наступного року заробітні плати в АПК загалом зростатимуть, адже дві європейські країни (Польща та Німеччина), які переманюють українські агрокадри, уже збільшують оплату. «В Україні в тваринництві наразі працює 8 тис. людей. Польща поставила 16 тис. грн зарплатню у цій галузі. Це середня зарплата, яка буде наступного року в Україні, інакше не вдасться зупинити міграційний відтік кадрів. У нас в компанії середня зарплатня становить 11,8 тис. грн", — поясню він.

Щоб виграти змагання за кадри, переконує Олег Бахматюк, державі потрібно впроваджувати економічний протекціонізм і виробити модель позиціонування вітчизняної продукції.

ЄС дотує АПК в розмірі 200 євро на 1 га, бо у них — це соціально-економічний проект з утримання в галузі своїх людей. А у нас дотації фактично забрали… Вчасне економічне реагування – це протекціонізм галузі і тисяч робочих місць, а не однієї особи. Друге, що має бути, державне позиціонування на зовнішніх ринках виготовленої в Україні продукції. Немає зараз в нас такої ефективної моделі, яка є у США чи ЄС", – підсумував він.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 жовтня 2018
Жінки на марші: вперше в Україні оцінено стан гендерної рівності у земельних відносинах
Завдяки дослідженню на ринку земельних відносин, проведеному профільними відомствами під егідою Світового банку, вдалося з’ясувати, що...
2 серпня 2018
Дослідили рівень бізнес-обізнаності жінок-аграріїв
Рівень поінформованості жінок щодо ведення агробізнесу низький: приблизно 82% опитах жінок мають удома комп’ютер, проте лише 3% з них...
6 січня 2018
Косюк закликав оцінювати успішність країни індексом щастя
Показник валового національного продукту не відображає успішність країни — потрібно шукати інші показники, або ж скористатися «індексом...

Вибір редакції

19 вересня 2022
Агросектор і війна: що підготував уряд і парламент аграріям?
Агросектор вистояв в умовах військової агресії росії. АПК поступово оговтується і вчиться жити по-новому. Як допомагає та які кроки планує вжити...
21 вересня 2022
Держпідтримка агросектору у 2023 році
Наступного року аграріям доведеться покласти зуби на полиці, міцно стиснути зуби і затягнути паски під горло – грошей на підтримку агросектору...
17 серпня 2022
Акциз на пальне зросте: що буде з цінами на бензин і дизель?
Парламент пропонує поновити акциз на пальне у сумі 100 євро за 1000 літрів. Законопроект із цією нормою (№7668 «Про внесення змін до розділу ХХ...