Аграрії вийшли на мирну акцію під стіни Адміністрації президента
Аграрії вийшли на мирну акцію під стіни Адміністрації президента

Вчора під будівлею Адміністрації президента пройшла мирна акція «Фермер HELP», яку організувало громадське об'єднання аграріїв і фермерів «Агропродовольча рада». Про це повідомляє кореспондент АgroРolit.com.

Нагадаємо, що українські фермери, виробники та переробники аграрної продукції створили громадське об'єднання «Агропродовольча рада». Його мета – захист інтересів аграрного комплексу на регіональному, національному та міжнародному рівнях.

Повідомляється, що фермери з Дніпропетровської, Полтавської та Київської областей вийшли до Володимира Зеленського з закликом перезавантажити правоохоронну системуй захистити виробників та переробників від рейдерів. Новообраному главі держави учасники акції вирішили донести проблематику загрозливих масштабів корупції і беззаконня в стратегічній для української економіки галузі.

За словами співорганізатора акції і глави «агропродовольчих раді» Івана Слободяника, аграрний сектор, який дає 18% ВВП, покинутий.

Сьогодні фактично в країні відсутня узгоджена аграрна політика. За великим рахунком, якщо ліквідувати Мінагрополітики, ніхто й не помітить. Та структура, яка є в міністерстві, і той формат роботи, який демонструє ставлення держави до аграріів, абсолютно не відповідає сучасним умовам. Тому ми сьогодні прийшли на акцію, щоби просто звернути увагу нового керівництва країни на ті проблеми, які є в країні", – зазначив Іван Слободяник.

Одна з вимог учасників мітингу – ініціювання прийняття антирейдерського закону в ВР, який вже було ухвалено в першому читанні. До того ж, фермери вимагають зняти Юрія Луценка з посади генерального прокурора України і Павла Петренка з посади міністра юстиції. На думку мітингувальників, чиновники є пособниками в рейдерстві.

Як зазначив голова Асоціації фермерів і землевласників Дніпропетровської області Анатолій Гайворонський, до збору врожаю залишилося не так багато часу, фермери побоюються, чи встигнуть зібрати його.

Посіяти-то ми посіяли в цьому році, все нормально. Але хто ж буде збирати врожай, ми не знаємо, тому що кожен рік у нас проблеми з рейдерством. Це найголовніша наша проблема, додав аграрій.

За словами мітингувальників, рейдерство та свавілля органів внутрішніх справ, прокуратури та органів юстиції, корумпованість  Держгеокадастру і неврегульованість земельних відносин є щоденними реаліями всіх агровиробників і переробників.

Гіршої Верховної Ради, президента й Кабміну для селян і фермерів за всю історію незалежності України не було. За 5 років ми втратили спрощене оподаткування, роозпочалися рейдерства. У поляків, наприклад, влада є партнерами, у нас же – інквізитором. Нам не дають працювати чесно, з нас роблять злодіїв. Ми ж не хочемо ними бути",  – зазначив голова Асоціації фермерів Полтавської області Віктор Галич.

Учасники акції зазначили, що готові допомогти президентові у вирішенні питань фермерів і щодо кожного напряму сформувати пакет змін, які привели б аграрний сектор до нормальної роботи.

 

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 червня 2019
У Києві презентували громадську організацію «Агро-Продовольча Рада»
У Києві в рамках XXI Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2019» аграріям презентували громадське об'єднання «Агро-Продовольча...
3 червня 2019
З 1 липня аграріїв можуть оштрафувати на 500 тис. грн
Аграрії, які не встигнуть отримати ліцензії на зберігання палива до 1 липня, заплатять по 500 тис. грн штрафу. Про це повідомляє прес-служба ГС...
30 травня 2019
ЄБРР може виділити 20% інвестицій в проекти агросектору
«Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР)» може інвестувати в економіку країни близько €1 млрд щорічно. Близько 20% від...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...