Європейські політики перед виборами «мочать» українських виробників, щоби заробити бали
Європейські політики перед виборами «мочать» українських виробників, щоби заробити бали

Завтра, 23 травня, стартують вибори до Європейського парламенту. Вони відбудуться у 28 країнах-членах ЄС, включно з Великою Британією. Щоб перемогти на виборах, деякі європейські політики вдаються до маніпуляцій, зокрема дискредитації України. Про це повідомляє newsmir.info.

Нагадаємо, раніше нардеп Леонід Козаченко говорив про утиски українських виробників на європейський ринках. Він зазначав, що уряду потрібно посилити підтримку успішних українських виробників, які мають потужний потенціал для торгівлі на європейських ринках.

Так, нещодавно депутат Європарламенту, міністр сільського господарства Австрії Елізабет Кестінгер заявила про те, що Україна постачає австрійцям продукти з «низькими стандартами виробництва».

Зокрема, йшлося про українську курятину, яку неодноразово перевіряли ті ж європейські інспектори і давали позитивні висновки, відкриваючи свої ринки. До речі, за даними МінАПК, українську курятину купують 80 країн світу.

Тому, заява Кестінгер обурила представників профільної асоціації «Союз птахівників України». Фахівці пояснили, що на українських підприємствах, де виробляють м'ясо птиці, яке експортується в ЄС, введені високі європейські стандарти.

Як міністр може таке заявляти, не переконавшись особисто у всіх процесах виробництва і переробки продукції, яка експортується в ЄС з України?", — дивується голова асоціації Сергій Карпенко.

Він вважає, що критика України з боку міністра Австрії, за сумісництвом євродепутата, може бути пов'язана з двома причинами. Перша — наміри ЄС збільшити квоти на ввезення української курятини в країни Союзу, друга — вибори до Європарламенту.

«До моменту голосування щодо питання про збільшення квот для України, ми все частіше будемо зустрічати в європейській пресі такі повідомлення, заяви, що компрометують українських виробників, тим більше що це підігрівається ще і напередодні виборів до Європарламенту, де деяким депутатам потрібно показати, як вони вболівають за європейського виробника» , — припускає Карпенко.

Раніше в коментарі народний депутат, член аграрного комітету ВР Леонід Козаченко розповідав, що міжнародні інспектори давно цікавляться виробництвом курятини в Україні.

П'ять років тому в Україні приїхали єврокомісар і ветеринари. Вони здійснили візити на 10 українських підприємств, зокрема до МХП. І єврокомісар заявила, що ЄС відстав від України в сфері птахівництва мінімум на 10, а то і 15 років", — розповів він.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

6 травня 2019
Експерти відзначили активність українських виробників курятини на світових ринках
За рік Україна збільшила експорт м’яса птиці на 43%. Про це свідчать дані аналітичного відділу Ради з питань експорту продовольства (UFEB),...
3 травня 2019
Експорт української курятини в 2019 році збільшився на 38%
Україна протягом першого кварталу 2019 року на світові ринки відвантажила 103,6 тис. т домашньої птиці загальною вартістю $ 146,9 млн — це більше...
26 квітня 2019
МХП придбав словенського виробника курятини за €221 млн
Агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» (МХП) купує 90,69% акцій словенського виробника м'яса птиці Perutnina Ptuj у Slovenian Steel...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...