Без реформ в Україні фінансування Заходом не буде — Бланк
Без реформ в Україні фінансування Заходом не буде — Бланк

Нинішні формати переговорів сторін щодо врегулювання ситуації на сході України є неефективними. Про це розповів експерт Американської ради із зовнішньої політики Стівен Бланк.

«Я вважаю, що «мінський» та «нормандський» формати не ведуть до вирішення ситуації. Росія ніколи не приймала «мінський» формат, вона продовжувала озброювати бойовиків в Україні і продовжує далі запускати безпілотники, заборонила присутність спостерігачів. По суті – це не реальна домовленість, а просто шматок паперу, який нічого не значить. Люди кажуть, що це — процес, єдиний наявний, відтак ми повинні його прийняти. Але вони не розуміють, що це не процес, бо ніхто не бере в ньому участь», — сказав він.

На думку експерта, не виправдав себе і формат переговорників за участі України, Росії, Франції та Німеччини.

«Нормандський» формат, думаю також не працює. Саме тому, що він не приймає факт, що саме Росія є агресором і те, що відбувається, є російською агресією. Коли ми приймемо це як факт, і Україні має на цьому наполягати — лише після цього ми побачимо прогрес», — додав Бланк.

«Він (формат – ред.) вимагатиме значних зусиль з боку України для реформування уряду, війська та економіки. Це також вимагаєдовготривалих зобов’язань з боку Заходу та Росії. Також йдеться про військове посилення України», – сказав експерт. 

«По мірі того, як Україна буде реформуватися, Росія буде змушена робити певні маневри на Донбасі. І тим складніше з плином часу для Росії буде підтримувати тиск на Донбасі…Чим сильнішою буде Україна, тим дорожче для Росії залишатися на Донбасі та на сході України. Але західний тиск має зберігатися. За цих умов ми побачимо відхід Росії з Донбасу та Криму», — додав політик.

«Про жодні чесні вибори фактично не можна говорити під дулом російських автоматів. Власне, положення Мінських угод, які вимагають проведення виборів на Донбасі та реорганізація української держави, — це, по суті, згубна місія для українського суверенітету. Це спроба створити всередині України суб’єкт, який відповідає лише перед Москвою та знищує будь-які зусилля України», – сказав він. 

«У Європі є ті, хто хотіли б відійти від санкцій або полегшити їх. Натомість Барак Обама доклав колосальних зусиль для того, щоб зберегти санкції», — переконаний Бланк.

Експерт Американської ради додає: «Україна може бути посередині у протиборстві між Заходом і Росією. Але загалом масштаб та інтенсивність підтримки з боку Заходу для України буде залежати від темпу реформ. Якщо не буде прогресу з реформами, тим складніше буде переконувати західну демократів в тому, що їм треба підтримувати уряд, який не зацікавлений у тому, щоб реформуватись».

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...