Володимир Лапа: Сьогодні дозвільна система в нашій країні максимально лібералізована
Володимир Лапа

В Україні зареєстровано 251 508 виробництв та закладів оптово-роздрібної торгівлі, але це далеко не всі оператори ринку, які наразі фактично функціонують. Сьогодні дозвільна система в нашій країні максимально лібералізована: для більшості підприємств, які працюють з харчовою продукцією, процедура реєстрації зводиться до заповнення одного аркушу формату А-4. Через 10 днів після подання заявки оператор ринку автоматично вноситься до реєстру. Саме так прокоментував ситуацію з отриманням дозвільної документації для бізнесу очільник Держпродспоживслужби Володимир Лапа в інтерв'ю для AgroPolit.com.

Читайте до теми: Бізнес закликає переглянути використання антибіотиків у тваринництві

Як повідомив Володимир Лапа, державні органи намагаються максимально уніфікувати не тільки процес отримання дозволів для операторів ринку, але й систему перевірки підприємств.

Для перевірок операторів ми використовуємо уніфіковану форму акту з переліком всіх питань, які має та може задати інспектор. Відповідні форми актів затверджуються наказами Мінагрополітики та оприлюднюються на сайті Держпродспоживслужби. Ця система цілком адекватна. Інша справа, що неможливо передбачити абсолютно все, тому, з одного боку – це питання до інспектора, з іншого – до структурного підрозділу, який опікується системою безпечності підприємства, – заявив Володимир Лапа.

Як повідомив очільник Держпродспоживслужби, навіть уніфікована система перевірок не може вирішити всіх питань, адже формальний підхід не працює там, де потрібна персональна увага до справ, які виходять за межі шаблонів, особливо, коли мова заходить про скарги на якість продукції.

До нас протягом 2018 року звернулися зі скаргами 430 осіб (це скарги фізичних осіб на якість продукції). Ми розглянули ці звернення, було проведено 276 інспекцій за результатами розгляду скарг, – коментує ситуацію Володимир Лапа.

Загалом 2018 році у сфері безпечності та окремих окремих показників якості харчових продуктів було оформлено 7219 приписів.  341 суб’єкта господарювання у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів піддано штрафу на суму 7 503 292 грн.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

25 липня 2019
Закон про національні органічні стандарти і органіку №2496-VIII: як зміняться правила роботи для виробників та ринку
Нові органічні стандарти Органічна продукція Що нині повинен знати споживач про органіку — доступно про непросте  ...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...