Новий президент повинен завершити децентралізацію, – експерт
Новий президент повинен завершити децентралізацію, – експерт

Децентралізація має бути завершена, а місцеві вибори у 2020 році повинні пройти на новій територіальній основі. Про це заявила експерт з комунікації реформе Олена Сас у матеріалі на AgroPolit.com  «Порядок денний для Президента Зеленського від аграріїв».

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України здійснив розподіл бюджетної субвенції на розвиток об’єднаних територіальних громад в обсязі 2,1 млрд грн. 

«Децентралізація має бути завершена, а місцеві вибори у 2020 році повинні пройти на новій територіальній основі. Тобто, розпочату адмінреформу треба довести до логічного завершення, а громади мусять об’єднуватися у відповідності до перспективних планів. Слідом повинна відбуватися передача повноважень від органів виконавчої влади державних до адміністрацій громад. А також, щоб обласні державні адміністрації перетворилися на префектури. Ось і всі очікування. Наразі ОТГ уже покрито більше 50% території України (створено близько 800 ОТГ)», — наголосила експерт.

Вона додала, що наступний рівень децентралізації — субрегіональний, тобто створення районів. На цьому етапі слід ухвалити ще низку законів, аби утворити райони та розмежувати його владні повноваження. І потім — перехід на регіональний обласний рівень, де відбуватиметься утворення префектур. Тож потрібно буде ухвалити закон про префекти.

Також необхідно прискорити секторальну децентралізацію: у сфері охорони здоров’я, освіти, культури, соціальних послуг, енергоефективності та інших секторах.

Чекаємо таких законодавчих кроків:

Які закони слід ухвалити?

1. №8051 Про засади адміністративно-територіального устрою України.

2. Законопроекти про зміну меж районів по облястях.

3. №8369 Про внесення змін до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

4. №9515 Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

5. №7467 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури добровільного об'єднання територіальних громад.

7. №7447 Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансування регіонального розвитку.

9. №7308 Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо суб'єктів добровільного об'єднання громад.

11. №4091 Про внесення змін до деяких законів України щодо виборів старост.

12. №7118 Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад та врегулювання інших питань у сфері земельних відносин.

13. №6743 Проект Закону про міські агломерації.

14. №6641 Про внесення змін до деяких законів України щодо утворення, реорганізації і ліквідації, найменування і перейменування місцевих державних адміністрацій.

15. №6636 Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їхніх меж.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 червня 2019
7 децентралізаційних викликів для команди Зеленського
AgroPolit.com розпитав експертів, якіякі сьогодні основні децентралізаційні виклики та які проблеми треба насамперед вирішити. Про це читайте в...
20 травня 2019
Німеччина виділить 14,45 млн євро на підтримку децентралізації в Україні
Починаючи з травня цього року, обсяг сфер, у яких Німеччина співпрацює і надає допомогу Україні, буде розширено за рахунок додаткової сфери –...
2 травня 2019
Земельна децентралізація в Україні зупинилася: немає юридичних підстав для передачі земель
Земельна децентралізація в Україні зупинилася. Про це сказав перший заступник керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...