У Зеленського розповіли про плани щодо системи оподаткування в Україні
У Зеленського розповіли про плани щодо системи оподаткування в Україні

Данило Гетманцев, котрий, як відомо, в команді Володимира Зеленського відповідає за правове регулювання економіки та публічні фінанси (зокрема, оподаткування), розповів, що нова адміністрація не планує чіпати ФОПів. Про це повідомляє НВ Бізнес.

Нагадаємо, у Зеленського пообіцяли зменшити тиск на бізнес. Раніше AgroPolit.com запустив анонімне онлайн-опитування щодо очікувань агробізнесу від Володимира Зеленського. Долучитися до анкетування можна за посиланням.

Водночас, як зазначається, зміни можуть очікувати юросіб на третій групі в разі набуття чинності законом про податок на виведений капітал (ПнВК).

Гетманцев виділив сім податкових напрямів, на яких сфокусується команда Зеленського:

 • Зміна податкової політики — фіскальний ухил, плани збору податків будуть скасовані
 • Діджиталізація податкових процедур. Всі податкові процедури повинні бути переведені в електронну форму
 • Реформа оподаткування доходів, зокрема податкова амністія
 • Реформа фіскальних органів
 • Забезпечення інформатизації та податкова прозорість
 • Забезпечення міжнародної співпраці в сфері оподаткування

Для реалізації цих напрямів на першому етапі нова адміністрація сконцентрується насамперед на законопроектній роботі, зокрема:

Просування закону про ПнВК

«Законопроект треба буде переподати, тому що, якщо він не буде проголосований в першому читанні, то автоматично вважається відкликаним», — сказав Гетманцев.

ПнВК №8557 був зареєстрований у липні 2018 року у Верховній раді. Проект закону ПнВК передбачає оподаткування сум, які виводяться за межі України. Після прийняття НнВК бізнесу не доведеться платити 20% державі, а можна буде вкласти ці кошти у свій розвиток.

Для зарубіжних інвесторів це означає, що ставка податку буде фіксованою — 15%. Зараз же податкове навантаження на бізнес може досягати 25%.

Розроблення закону про податкову амністію капіталів

«І слідом за нею реформа оподаткування доходів фізосіб», — зазначив він.

Суть цього закону в наданні платникам податків права сплатити суми податків, за якими минули встановлені податковим законодавством терміни платежів.

Законопроект про Службу фінансових розслідувань

Проект закону передбачає створення Служби фінансових розслідувань замість економічних підрозділів СБУ, МВС і ДФС.

Законопроект про імплементацію в законодавство України плану BEPS

План дій для боротьби з розмиванням бази і переміщенням доходів за кордон (План дій BEPS) розроблений Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) у 2015 році. Зараз вже 115 країн вводять план BEPS в національне законодавство.

В Україні проект закону називається «Про внесення змін до Податкового кодексу України з метою імплементації Плану протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування» (план BEPS).

Законопроект розроблено робочою групою на чолі з Міністерством фінансів та за участю Національного банку та міжнародних експертів у сфері оподаткування. Зокрема його прийняття передбачає:

 • розкриття фізособами-резидентами участі в іноземних компаніях, які вони контролюють (КІК), і правила їх оподаткування;
 • обмеження витрат на фінансові операції з пов`язаними особами;
 • запобігання зловживанням у зв`язку із застосуванням договорів про уникнення подвійного оподаткування;
 • запобігання штучного відходу від статусу постійного представництва;
 • поліпшення контролю трансфертного ціноутворення;
 • правила звітності в розрізі країн для міжнародних груп компаній.

Законопроект про реформу відповідальності за податкові правопорушення (зокрема декриміналізація ст.205 КК)

Україна — одна з небагатьох країн, де є кримінальна відповідальність за фіктивне підприємництво. Законодавчо передбачається віднести фіктивне підприємництво до адміністративних правопорушень, щоб недобросовісні податківці не використали цю статтю КК з метою маніпуляцій

Законопроект про внесення змін до законів України у зв`язку з ратифікацією FATCA і угод про міжнародний обмін податковою інформацією

Проект закону передбачає переведення України на податкові правила США. Зокрема, з`явиться можливість здійснювати обмін інформацією не тільки в межах угоди щодо застосування положень FATCA, а й інших міжнародних договорів, які містять положення про обмін інформацією для податкових цілей, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою.

Законопроект про податкову прозорість

За словами Гетманцева, мова йде про заходи, спрямовані на розкриття відомостей, що стосуються оподаткування і подальшого використання бюджетних коштів:

 • Публікація даних про податкових боржників.
 • Публікація даних про податкові пільги.
 • Реєстр ППР публічний такий же як реєстр судових рішень.
 • Отримання платником податків даних про себе з реєстрів податкової і можливість коригувати недостовірні дані.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 травня 2019
Оприлюднено модель оподаткування для АПК, яку хочуть бачити самі виробники — опитування
37,7 % аграріїв виступають за диференційовану систему оподаткування — залежно від розміру річного обороту. Про це йдеться в матеріалі на...
22 травня 2019
Стала відома дата дострокових парламентських виборів
Президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради 8-го скликання. Про це свідчить інформація на сайті глави...
27 квітня 2019
Експерт назвав 4 кроки, на які чекають аграрії від Зеленського
Володимир Зеленський має визначитися із ключовими питаннями відкриття ринку землі. Про це зазначив голова спілки Центру розвитку земельних...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...