Представники бізнесу назвали 7 першочергових кроків, які має зробити новообраний президент
Представники бізнесу назвали 7 першочергових кроків, які має зробити новообраний президент

Європейська Бізнес-Асоціація оприлюднила 7 першочергових кроків, яких очікує бізнес від обраного Президента України. Про це повідомляє прес-служба асоціації.

Нагадаємо, бізнес закликає уряд якнайшвидше запровадити процедуру реєстрації пестицидів та агрохімікатів.

«Бізнес прагне бачити чіткі пропозиції, конкретні кроки та кандидатури на посади, які зможуть ефективно підтримати трансформаційні процеси в країні, реалізувати важливі зміни, а не косметичні реформи. Зазначені нижче сім кроків, на думку бізнес-спільноти, потрібні одразу, в перші ж місяці роботи», — наголосила виконавчий директор Європейської Бізнес-Асоціації, Анна Дерев’янко. 

Отож, перший крок — подання на посади Генерального прокурора та голови СБУ, міністра закордонних справ та міністра оборони професіоналів з бездоганною репутацію та відсутністю зв'язків з олігархами або ж великим бізнесом.

Другий – презентація плану реформування правоохоронних органів з метою зниження тиску на бізнес та всебічне сприяння виконанню цього плану новопризначеними особами.

Третій – перезапуск Національного агентства з питань запобігання корупції та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, підтримка діяльності НАБУ та Всеукраїнської асоціації кредитних спілок.

Четвертий – забезпечення макроекономічної стабільності, включаючи підписання меморандуму з МВФ щодо продовження співпраці. Крім того, гарантування незалежності Національного банку та публічна підтримка політики низького дефіциту бюджету.

П’ятий – захист та продовження структурних реформ, проведених у минулі роки, включаючи, але, воночас, не обмежуючись, наступними: реформою публічних закупівель, продовженням автоматичного відшкодування ПДВ та дерегуляції, реформою ДФС, медичною реформою, децентралізацією тощо.

Шостий – всебічне сприяння продовженню структурних реформ, зокрема шляхом публічної підтримки та ініціації законодавчих змін, починаючи з відкриття ринку землі та проведення прозорої приватизації великих державних підприємств з можливістю застосування британського права.

Сьомий – забезпечення незалежності ринкових регуляторів, починаючи з Антимонопольного комітету та Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 квітня 2019
Затверджено нові вимоги до імпорту в Україну продуктів тваринного походження та тварин – ЄБА
Європейська Бізнес Асоціація вітає прийняття Вимог щодо ввезення на митну територію України живих тварин, харчових продуктів тваринного походження,...
8 квітня 2019
Представники бізнесу негативно оцінили систему правосуддя в Україні — опитування
Довіра до судової системи в Україні залишається низькою. Про це свідчать дані опитування, яке провела Європейська Бізнес-Асоціація. Нагадаємо, понад...
8 квітня 2019
Представники бізнесу готують звернення до уряду щодо зростання корупції у морських портах
Представники морського бізнесу готують звернення до керівництва держави щодо кричущих фактів корупції та тиску на підприємців. Про це під час...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...